Հայկ Գևորգյանն ազատ արձակվեց
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթի լրագրող Հայկ Գևորգյանի քրեական գործի նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազ Արթուր Սեփոյանը քիչ առաջ որոշում է կայացրել փոխել լրագրողի նկատմամբ խափանման միջոցը և նրան ազատել կալանքից:
Հիշեցնենք, որ այսօր լրանում էր Հայկ Գևորգյանի՝ անազատության մեջ լինելու 72 ժամը:
Լրագրողը հետախուզման մեջ է եղել հունվարի 23-ից և կալանավորվել փետրվարի 3-ին: Նրան ոստիկանությունը մեղադրում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242 հոդվածի 1-ին մասը (Ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը) և 244 հոդվածը (Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը թողնելը) խախտելու մեջ:
Մինչդեռ «Հայկական ժամանակը» պնդում է, որ մեղադրանքը շինծու է, իսկ լրագրողի կալանավորումը հրահանգել է անձամբ ոստիկանապետ Վովա Գասպարյանը, ում դուր չեն եկել Հայկի հրապարակումները:

Айк Геворкян выпущен на свободу
Прокурор Артур Сепоян, осуществляющий надзор над уголовным делом журналиста газеты “Айкакан жаманак” Айка Геворкяна, принял решение изменить выбранную в отношении него меру пресечения и освободить из-под стражи.
Напомним, что сегодня истекают 72 часа, как Айк Геворкян находится под арестом.
23 января журналист был объявлен в розыск, а 3 февраля – арестован. Полиция обвиняет его в нарушении ч.1 ст.242 УК РА (нарушение правил дорожного движения и эксплутации транспортных средств) и ст.244 (оставление места дорожно-транспортного происшествия).
Между тем газета “Айкакан жаманак” утверждает, что обвинение сфабриковано, а распоряжение об ареста отдал лично начальник полиции Вова Гаспарян, которому не понравились публикации Айка Геворкяна.