Նիկոլ Փաշինյանը եկավ դատարան. նա Արթուր Այվազյանի՝ Մանախի գործով վկա է
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դատարանում է: Նա եկել է Արթուր Այվազյանի` Մանախի գործով դատարանում վկայություն տալու:
Նշենք, որ խոսքը «Ելք» դաշինքի անդամների և Արթուր Այվազյանի միջև տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ հարուցված գործի մասին է:
Նիկոլ Փաշինյանին վկայի կարգավիճակով հարցաքննելու անհրաժեշտություն դատախազությունը տեսել է դեռ այն ժամանակ, երբ նա Հայաստանի վարչապետը չէր:
Նշենք, որ ըստ մեղադրանքի` Արթուր Այվազյանը 2017 թվականի մարտի 31-ին` ժամը 22:40-ի սահմաններում, Անդրանիկի փող. 53 շենքի բակում անթաքույց արհամարհանք դրսևորելով հասարակության նկատմամբ, «ԵԼՔ» դաշինքի համակիր Հայկ Սարգսյանի նկատմամբ բռնություն գործադրելով՝ կոպիտ կերպով խախտել է հասարակական կարգը:
Միջադեպը եղել է «Ելք» դաշինքի քարոզարշավի ընթացքում, որից հետո Նիկոլ Փաշինյանը ուղիղ եթերում տեղեկացրել է այն մասին, որ դաշինքի շտաբի անդամների նկատմամբ զինված հարձակում է եղել:
Արթուր Այվազյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (խուլիգանություն, որը զուգորդվել է անձի նկատմամբ բռնություն գործադրելով) և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով զենք պահելը, կամ փոխադրելը):

Никол Пашинян явился в суд в качестве свидетеля по делу Артура Айвазяна
Премьер-министр Армении Никол Пашинян явился в суд для дачи показаний по делу Артура Айвазяна по кличке Монах.
Речь идет об уголовное деле, возбужденном по инциденту между членами блока “Елк” и Артуром Айвазяном.
Необходимость в даче показаний Николом Пашиняном, который фигурирует в данном деле в качестве свидетеля, прокуратура усмотрела еще тогда, когда Пашинян не был премьер-министром.
Отметим, что, согласно обвинительному заключению, вечером 31 марта 2017 г. Артур Айвазян, находясь во дворе дома номер 53 на улице Андраникка, применил насилие к стороннику блока “Елк” Айку Саргсяну, тем самым грубо нарушив общественный порядок.
Инцидент произошел во время предвыборной кампании блока “Елк”. После инцидента Никол Пашинян в прямом эфире сообщил о вооруженном нападении на членов штаба блока.
А.Айвазяну предъявлено обвинение в хулиганстве с применением насилия, а также незаконном ношении оружия.