«Սպայկա» ընկերության տնօրենը կալանավորվեց. դատարանի մոտ բողոքի ակցիա է
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ Կարեն Ֆարխոյանի, քիչ առաջ հրապարակեց «Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանին կալանավորելու որոշումը։
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց ընկերության աշխատակիցները առավոտից շարունակում են բողոքի ակցիա իրականացնել։ Աշխատակիցները պնդում են, որ իրենց աշխատանքը շարունակվելու է եւ պահանջում են Դավիթ Ղազարյանին ազատ արձակել։ Աշխատակիցները պահանջում են հանդիպում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ նշելով, որ նա պետք է իրենց հարցերին պատասխանի։
Հիշեցնենք, որ ՊԵԿ-ը ապրիլի 5-ին հայտարարություն էր տարածել այն մասին, որ ՊԵԿ քննչական վարչության աշխատակիցների կողմից կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների բացահայտման ուղղությամբ ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է առանձնապես խոշոր չափերով հարկերը չվճարելու դեպք: Դավիթ Ղազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ խոշոր չափով հարկը, տուրքը կամ պարտադիր այլ վճարը չվճարելը:

Директор компании “Спайка” арестован: перед зданием суда проходит акция протеста
Суд общей юрисдикции ереванских округов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Карена Фархояна немногим ранее огласил решение об аресте директора компании “Спайка” Давида Казаряна.
С утра работники компании проводят акцию протеста перед зданием суда, требуя освободить Давида Казаряна. Они также требуют встречи с премьер-министром Николом Пашиняном, утверждая, что он должен ответить на их вопросы.
Напомним, что 5 апреля Комитет госдоходов распространил заявление о том, что в результате проведенных оперативных действий и следственных мероприятий по раскрытию коррупционных преступлений следственное управление КГД выявило случай уклонения от уплаты налогов в особо крупном размере. Давиду Казаряну предъявлено обвинение по ч.2 ст.205 УК РА (неуплата налогов, пошлин или обязательных выплат в особо крупном размере).