Դատարանը մերժեց Մանվել Գրիգորյանին գրավով ազատելու միջնորդությունը. պաշտպանն այս անգամ որոշումն օրինական է համարում
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Մարինե Մելքոնյանի, քիչ առաջ մերժեց Աժ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին 10 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակելու վերաբերյալ նրա պաշտպանների միջնորդությունը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գրիգորյանի պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը: Մերժման հիմքում դատարանը դրել է այն հանգամանքը, որ բուն գործն արդեն ուղարկվել է դատարան:
Պաշտպան Արսեն Մկրտչյանի խոսքով՝ դատարանն առաջին անգամ օրինական որոշում է կայացրել: Ըստ Մկրտչյանի՝ եթե անգամ դատարանը որոշեր բավարարել իրենց միջնորդությունը, դա կլիներ անօրինական:
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք պահելու, 101.232.917 դրամի գույք յուրացնելու, 1.228.176.342 դրամի հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից 1.225.003.300 դրամ վատնելու եւ շորթմամբ 37․101․100 դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ:
Նրա, ինչպես նաև կնոջ՝ Նազիկ Ամիրյանի վերաբերյալ քրեական գործի նախաքննությունն ավարտվել է, և գործն ուղարկվել է դատարան:

Суд отклонил ходатайство об освобождении Манвела Григоряна под залог. На этот раз адвокат назвал решение законным
Ереванский суд общей юрисдикции под председательством судьи Марине Мелконян немногим ранее принял решение об отклонении ходатайства защитников бывшего депутата Национального Собрания Манвела Григоряна о его освобождении под залог в 10 млн драмов. Об этом сообщил адвокат Григоряна Арсен Мкртчян. В основу отказа суд положил то обстоятельство, что дело уже направлено в суд.
По словам адвоката, суд впервые принял законное решение. Противоположное решение было бы незаконным, отметил А.Мкртчян.
Манвел Григорян обвиняется в незаконном хранении оружия и боеприпасов, хищении имущества на сумму 101.232.917 драмов, уклонении от уплаты налогов в размере  1.228.176.342 драма, растрате государственных средств на сумму 1.225.003.300 драмов, организации хищения имущества стоимостью 37․101․100 драмов путем вымогательства.
Предварительное  следствие по уголовному делу Манвела Григоряна и его жены, Назик Амирян, завершено, дело передано в суд.