Արցախում վիրավորված ժամկետային զինծառայողի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր
Արցախում հակառակորդի կրակոցից վիրավորված զինծառայող Ագանիկ Զորոգլյանի վիճակը ծայրահեղ ծանր է: Այս մասին «Հետքի» հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ 21-ամյա ժամկետային զինծառայող Ագանիկ Զորոգլյանը մայիսի 4-ին՝ ժամը 16:05-ի սահմանում, ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում էր ստացել: Վիրավոր զինծառայողին տեղափոխել էին Երևան:
Ինչ վերաբերում է դեռևս ապրիլի 30-ին Տավուշում կրկին հակառակորդի կրակոցից վիրավորում ստացած 32-ամյա պայմանագրային զինծառայող Արգիշտի Սեփխանյանի առողջական վիճակին, ապա ՊՆ մամուլի քարտուղարի խոսքով՝ այն կայուն ծանր է՝ դրական դինամիկայով:
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ չնայած հայ-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդ կողմից կրկին կրակոցներ են հնչել, սակայն դրանք շատ չեն եղել:

Состояние раненного в Арцахе срочного военнослужащего остается крайне тяжелым
Состояние раненного в Арцахе от выстрела противника военнослужащего срочной службы Аганика Зорогляна остается крайне тяжелым. Об этом Hetq.am сообщил пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян.
4 мая около 16:05 на охраняемом участке одной из воинских частей, дислоцированных на северо-восточном направлении Армии обороны, огнестрельное ранение вследствие выстрела противника получил 21-летний срочный военнослужащий Аганик Зороглян. Последний был доставлен в Ереван.
Что касается раненного вследствие выстрела противника 30 апреля в Тавуше 32-летнего военнослужащего контрактной службы Аргишти Сепханяна, то, по словам пресс-секретаря МО, его состояние продолжает оставаться стабильно тяжелым с положительной динамикой.
Арцрун Ованнисян также отметил, что на армяно-азербайджанской границе вновь звучали выстрелы, но длились они недолго.