Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով նիստը կշարունակվի վաղը
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործի քննությունն այսօր հետաձգվեց, և կշարունակվի վաղը՝ մայիսի 15-ին:
Նիստի հետաձգման պատճառն աշխատանքային օրվա ավարտն էր:
Գործի քննությունը հետաձգելուց հետո տևական ժամանակ Քոչարյանը և իր պաշտպանները նիստերի դահլիճում էին, չէին հեռանում նաև նրա աջակիցները: Նա ինչ-որ բան ասաց ապակիներից այն կողմ հավաքվածներին, որը, սակայն, լսելի չեղավ. նիստի ավարտից հետո բարձրախոսներն անջատված էին:
Հիշեցնենք, որ դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի, երեկվանից սկսել է Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործի քննությունը: Հայաստանի երկրորդ նախագահը մեղադրվում է 2008 թվականին սահմանադրական կարգը տապալելու և կաշառք ստանալու մեջ:

Заседание по делу о мере пресечения в отношении Роберта Кочаряна продолжится завтра
Сегодняшнее заседание суда, на котором рассматривалось дело об избрании меры пресечения в отношении второго президента РА Роберта Кочаряна, в связи с окончанием рабочего дня было отложено на завтра, 15 мая.
Несмотря на это, Кочарян и его защитники долгое время не покидали зал заседаний. Здесь же оставались и сторонники экс-президента. Кочарян что-то сказал им, но поскольку микрофоны были отключены, находившиеся по другую сторону стеклянной перегородки ничего не услышали.
Напомним, что вчера суд под председательством судьи Давида Григоряна приступил к рассмотрению дела об избрании меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна.
Второй президент Армении обвиняется в свержении конституционного строя в 2008 году и получении взятки в особо крупном размере.