Բակո Սահակյանն ու Արկադի Ղուկասյանը երաշխավորեցին Ռոբերտ Քոչարյանի ազատության համար
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը և նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանը քիչ առաջ դատարանում երաշխավորեցին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ազատության համար։ Նրանցից յուրաքանչյուրը 500.000-ական դրամ են վճարել դատարանի դեպոզիտ հաշվին:
Այսպիսով, Արցախի ներկա և նախկին նախագահները երաշխավորում են ազատության մեջ Քոչարյանի պատշաճ վարքագիծը:
Դատարանը երաշխավորներին պարզաբանեց իրենց իրավունքները և պարտականությունները, և նրանք վերահաստատեցին իրենց երաշխավորությունը:
Դատարանն անձնական երաշխավորության միջնորդությունը քննության առարկա կդարձնի խորհրդակցական սենյակում խափանման միջոցի վերաբերյալ դատական ակտ կայացնելիս։
Հիշեցնենք, որ Քոչարյանի պաշտպանները մայիսի 14–ին դատարանին ներկայացրին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի եւ Արցախի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանի երաշխավորությունը, սակայն դատարանը միջնորդությունը չքննեց՝ նշելով, որ երաշխավորողների ներկայությունը պարտադիր է:

Бако Саакян и Аркадий Гукасян дали личное поручительство за освобождение Роберта Кочаряна
Действующий президент Арцаха Бако Саакян и бывший президент Аркадий Гукасян немногим ранее дали в суде поручительство за освобождение второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Каждый из них перечислил по 500.000 драмов на депозитный счет суда. Таким образом, нынешний и бывший президенты Республики Арцах гарантировали надлежащее поведение Р.Кочаряна на свободе.
Суд разъяснил поручителям их права и обязанности, и они подтвердили предоставленные ими гарантии.
Личное поручительство суд рассмотрит при принятии в совещательной комнате судебного акта о мере пресечения.
Напомним, что 14 мая защитники Роберта Кочаряна представили суду личные поручительства нынешнего президента Арцаха Бако Саакяна и бывшего президента Аркадия Гукасяна, однако суд не рассмотрел ходатайство, отметив, что поручители обязательно должны присутствовать в суде.