Ռոբերտ Քոչարյանն ազատ է
Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն արդեն ազատ է: Այս մասին ԱԱԾ-ի դիմաց հավաքված լրագրողներին ասաց նրա պաշտպան Հայկ Ալումյանը:
Վերջինս պահվում էր «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկում: Քիչ առաջ մեզ հետ զրույցում Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը հաստատեց, որ Քոչարյանն այս պահին «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկում չէ:
Նշենք, որ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի, քիչ առաջ որոշել է Քոչարյանի խափանման միջոց կալանավորումը փոխել Արցախի Հանրապետության նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանի և ներկայիս նախագահ Բակո Սահակյանի անձնական երաշխավորությամբ:

Роберт Кочарян на свободe
Второй президент РА Роберт Кочарян уже находится на свободе. Об этом собравшимся перед зданием Службы нацбезопасности журналистам сообщил адвокат Кочаряна Айк Алумян.
Экс-президент содержался в уголовно-исполнительном учреждении “Кентрон” в Ереване. Немногим ранее начальник отдела общественных связей Министерства юстиции Нона Навикян в беседе с нами подтвердила, что в эти минуты Кочарян уже не находится в УИУ.
Ереванский суд общей юрисдикции под председательством судьи Давида Григоряна немногим ранее огласил решение об освобождении Р.Кочаряна под личное поручительство действующего и бывшего президентов Республики Арцах Бако Саакяна и Аркадия Гукасяна.