Հարձակում ակտիվիստի վրա. վերջինիս համոզմամբ՝ «Դաշնակցության ձեռագիրն է»
Քաղաքացիական ակտիվիստ, «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության անդամ Վարդան Հարությունյանը գիշերը շքամուտքում հարձակման է ենթարկվել: Վերջինիս համոզմամբ՝ իր վրա հարձակումը կապ ունի նախօրեին տեղի ունեցած ակցիայի հետ, երբ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի փոփոխման որոշումից հետո քաղաքացիները բողոքի քայլերթ էին անում, և ճանապարհին միջադեպ էր գրանցվել ՀՅԴ անդամ Հրանտ Մարգարյանի հետ:
Վարդան Հարությունյանի վստահեցմամբ՝ ինքն այդ օրը Հրանտ Մարգարյանին ոչ հրել է, ոչ էլ վիրավորել:
«Ուղղակի իր հետ մեկը կար, որ հայհոյեց մի աղջկա, իրան եմ բան ասել, իր տված հայհոյանքն եմ ասել ու ասել եմ` ինչի՞ ես հայհոյում, ու դրանից հետո փորձել եմ մարդկանց հետ պահել»,- ասաց նա:
Անդրադառնալով գիշերվա միջադեպին` ակտիվիստը պատմեց. «Իրենք երեք հոգով էին, մեկը հարձակվեց դիմացից, հետո մյուսները, դեմքները ծածկել էին գլխարկներով: Էս գործելաոճն ինձ ծանոթ է, 2015 թվականին, երբ Արծվիկ Մինասյանին հարց էի ուղղել հանրաքվեի «այո»-ի հետ կապված, նույն գործելաոճն էր եղել: Ես վստահ եմ, որ դա կապ ունի նախորդ օրվա միջադեպի հետ, քանի որ հարձակումից հետո նրանք փախուստի դիմեցին Գյուլբենկյանում տեղակայված Դաշնակցության գրասենյակ»,- պատմեց Վարդանը:

Совершено нападение на активиста: он убежден, что это “почерк Дашнакцутюн”
Гражданский активист, член партии “Армянский национальный конгресс” Вардан Арутюнян минувшей ночью подвергся нападению в подъезде своего дома. Арутюнян убежден, что нападение на него связано с осуществленной накануне акцией. После оглашения решения суда об изменении меры пресечения в отношении находившегося под арестом второго президента Роберта Кочаряна граждане организовали шествие, в ходе которого произошел инцидент между участниками акциии и членом АРФ Дашнакцутюн Грантом Маргаряном.
Активист заверил, что в тот день он не толкал и не оскорблял Г.Маргаряна.
“Просто с ним был человек, который выругался в адрес девушки, и я сделал ему замечание, после чего пытался удержать людей”,- сказал Вардан.
Относительно ночного инцидента он рассказал следующее: “Нападавших было трое. Сперва один напал спереди, потом напали двое других. Их лица были спрятаны под головными уборами. Мне знаком этот стиль действий. В 2017 г., когда я задал Арцвику Минасяну вопрос, связанный с референдумом, последовали аналогичные действия. Я уверен, что это связано с тем, что произошло накануне, так как после нападения эти люди  побежали в сторону офиса Дашнакцутюн на улице Гюльбенкяна”,- рассказал Вардан.