Արզուման Հարությունյանն ազատվել է Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ Արզուման Հարությունյանը հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքի 4.1-ին հոդվածի 4-րդ մասի և «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 47-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի.
Արզուման Հարությունյանին ազատել Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից»,- ասվում է Արմեն Սարգսյանի հրամանագրում:
Արզուման Հարությունյանը ԱԱԾ-ի տնօրենի տեղակալի պաշտոնում նշանակվել էր 2010 թվականի հունիսին` Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով:
Նշենք, որ Արզուման Հարությունյանը Բարձրագույն դատական խորհրդի (ԲԴԽ) նախագահ Գագիկ Հարությունյանի եղբայրն է: Վերջինս այսօր հրաժարականի դիմում է ներկայացրել ԲԴԽ նախագահի պաշտոնից:

Арзуман Арутюнян уволен с поста заместителя директора СНБ
Указом президента РА Армена Саргсяна заместитель директора Службы национальной безопасности Арзуман Арутюнян уволен с занимаемой должности.
“Основываясь на предложении премьер-министра, соответствующего ч.1 ст.133 Конституции РА, а также ч.4 ст.4.1 закона “Об органах национальной безопасности” и п.2 ч.1 ст.47 закона “О службе в органах национальной безопасности”, освободить Арзумана Арутюняна от должности заместителя директора Службы национальной безопасности”,- говорится в указе Армена Саргсяна.
А.Арутюнян был назначен заместителем директора СНБ в июне 2010 г. указом президента РА Сержа Саргсяна.
Отметим, что Арзуман Арутюнян является братом председателя Высшего судебного совета Гагика Арутюняна. Последний сегодня подал в отставку с занимаемой должности.