Նարինե Թուխիկյան. «Ոչ բացառում եմ իմ գնալը, ոչ բացառում եմ իմ մնալը»
Պատգամավորական մանդատից հրաժարված «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նարինե Թուխիկյանը ոչ հերքում, ոչ էլ հաստատում է որ մանդատից հրաժարվել է աշխատանքը գործադիրում շարունակելու համար։
«Ես կխնդրեմ մի քանի օր համբերել: Մեկ շաբաթ ժամանակ ունեմ, արդեն վեց օր, դիմումս հետ վերցնելու համար։ Մի քանի օրից պարզ կլինի՝ կհավաքեմ իմ մտքերն, ու ամեն ինչ պարզ կլինի»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ այսօր նիստի սկզբում Ազգային ժողովի խոսնակ Արարատ Միրզոյանը հայտարարել էր, որ Թուխիկյանը մանդատից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել։ Ըստ կանոնակարգ-օրենքի՝ մանդատից հրաժարված պատգամավորը, եթե մեկ շաբաթվա ընթացքում հետ չի վերցնում իր դիմումը, ապա ԱԺ նախագահը համապատասխան արձանագրություն է կազմում մանդատից հրաժարվելու մասին։
Հարցին, որ կան տեղեկություններ, թե Թուխիկյանն է ղեկավարելու միավորվող կրթության, գիտության, սպորտի, մշակույթի նախարարության մշակույթի բնագավառը, վերջինս արձագանքեց.
«Կան նման խոսակցություններ, ծիծաղելի կլինի, եթե ասեմ նման բան չկա, բայց դեռ ժամանակ կա մի քիչ էլ մտածելու, օրենքը թույլ է տալիս մեկ շաբաթ ևս մտածել։ Ոչ բացառում եմ իմ գնալը, ոչ բացառում եմ իմ մնալը»,- ասաց նա` կոչ անելով մի քանի օր սպասել։

Нарине Тухикян не исключает ни свой уход из парламента, ни сохранение депутатского мандата
Сложившая с себя депутатские полномочия член фракции “Мой шаг” Нарине Тухикян не опровевргла и не подтвердила то обстоятельство, что отказ от мандата обусловлен переходом на работу в правительсве.
“Прошу вас подождать несколько дней. У меня есть неделя, даже шесть дней на отзыв заявления. Через несколько дней все станет ясно”,- сказала журналистам Н.Тухикян.
В начале сегодняшнего заседания Национального Собрания спикер Арарат Мирзоян заявил, что г-жа Тухикян представила заявление о сложении с себя депутатских полномочий. Согласно закону-регламенту НС, если отказавшийся от мандата депутат в течение недели не отзывает свое заявление, то председатель парламента составляет протокол об отказе от мандата.
Комментируя сведения о том, что ей хотят доверить руководство сферой культуры в Министерстве образования, науки, культуры и спорта, Н.Тухикян отметила: “Такие разговоры есть, было бы смешно их отрицать. Но у меня еще есть время немного подумать. Закон дает неделю на размышление. Я не исключаю ни свой уход из парламента, ни сохранение депутатского мандата”,- сказала Нарине Тухикян.