Սոնա Հովհաննիսյանը նշանակվեց Կոնսերվատորիայի ռեկտոր
Կառավարությունը հաստատեց Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ռեկտորի ընտրության արդյունքները, և Սոնա Հովհաննիսյանը նշանակվեց Կոնսերվատորիայի ռեկտոր։
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը Սոնա Հովհաննիսյանի հետ կկնքի աշխատանքային պայմանագիր` 5 տարի ժամկետով: Նախարար Արայիկ Հարությանյանը կառավարության անդամներին հայտնեց, որ Սոնա Հովհաննիսյանը վեց ամիս եղել է Կոնսերվատորիայի ռեկտորի պաշտոնակատար և այդ ընթացքում տեսանելի փոփոխություններ է կատարել: Հարությունյանն ընդգծեց՝ նման փոփոխություններ անողներին միշտ աջակցելու են, լինելու են նրանց կողքին:
Նիստին ներկա էր նաև Սոնա Հովհաննիսյանը, ով շնորհակալություն հայտնեց վստահության համար: «Փոփոխություններ կան, բայց դեռ ավարտված չեն. կառուցվածքային իմաստով եմ ասում: Ակնկալում եմ կառավարության աջակցությունը և միջնորդությունը, որովհետև 70-ականներից Կոնսերվատորիան հիմնանորոգումների չի ենթարկվել, և մենք դրա կարիքը ունենք»,- նշեց նա:

Сона Ованнисян назначена ректором Ереванской государственной консерватории
Правительство утвердило результаты выборов ректора Ереванской государственной консерватории имени Комитаса. На эту должность назначена Сона Ованнисян.
Министерство образовнаия и науки заключит с С.Ованнисян трудовой договор на пять лет. На сегодняшнем заседании правительства министр ОН Араик Арутюнян сообщил, что Сона Ованнисян в течение шести месяцев выполняла обязанности ректора ЕГК и за это время осуществила ощутимые изменения.
Присутствовавшая на заседании правительства новоизбранный ректор поблагодарила за оказанное ей доверие. “Перемены есть, но в структурном плане они не завершены. Я надеюсь на поддержку и содействие правительства, так как после 70-х годов в консерватории не проводились ремонтные работы, в которых мы очень нуждаемся”,- отметила С.Ованнисян.