Էրեբունիում սպանված տաքսու վարորդը Մարտի 1-ի գործով տուժող Արթուր Ավագյանի հայրն է
Հունիսի 10-ին էրեբունիում սպանված տաքսու վարորդը Մարտի 1-ի գործով տուժող Արթուր Ավագյանի հայրն է՝ Սարգիս Ավագյանը:
Վերջինիս սպանության մասին դատարանում հայտարարեց փաստաբան Սեդա Սաֆարյանը: Լրագրողների հետ զրույցում Սաֆարյանը հայտնեց, որ դեպքի հանգամանքների մասին այլ մանրամասների չգիտի:
Ըստ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների՝ տաքսու վարորդը սպանվել է ծխելու շուրջ առաջացած վիճաբանության պատճառով:
Քննչական կոմիտեն դեպքի առթիվ այսօր հաղորդագրություն է տարածել, որում, սակայն, մանրամասներ չկան սպանության հանգամանքների մասին:
Հիշեցնենք, որ 2008-ի Մարտի 1-ին Արթուր Ավագյանը բերանի շրջանում վնասվածք էր ստացել, որի պատճառով տևական ժամանակ չի կարողացել խոսել:

Убитый в Ереване водитель такси оказался отцом потерпевшего по делу о событиях 1 марта 2008 г. Артура Авагяна
Убитый 10 июня в ереванском муниципалитете Эребуни водитель такси Саркис Авагян оказался отцом потерпевшего по делу о событиях 1 марта 2008 г. в Ереване Артура Авагяна.
Об убийстве водителя такси сообщила сегодня в суде адвокат Седа Сафарян. В беседе с журналистами адвокат сказала, что не располагает другими данные о произошедшем.
Согласно циркулируемым в прессе сведениям, таксист был убит вследствие конфликта с пассажирами на почве курения в салоне автомобиля.
Сегодня Следственный комитет распространил заявление о совершенном преступлении, в котором, однако, не представлены детали убийства С.Авагяна.
Напомним, что 1 марта 2008 г. Артур Авагян получил повреждение ротовой полости, из-за чего долгое время не мог говорить.