Վահե Գրիգորյանն ընտրվեց ՍԴ դատավոր
ԱԺ ժամանակավոր հաշվեքննիչ հանձնաժողովի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը ներկայացրեց քվեարկության արդյունքները։ ԱԺ 132 պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել է 122-ը, կողմ է քվեարկել 99-ը, դեմ՝ 22 պատգամավոր, անվավեր է ճանաչվել 1 քվեաթերթիկ։
Խորհրդարանը ՍԴ դատավոր չէր կարողանում ընտրել նախորդ տարվա մայիսից։ Մինչ այս պահը հինգ թեկնածուի ընտրություն էր տապալվել։ Եթե առաջին երկու թեկնածուի ընտրությունը տապալվել էր քվորում չունենալու պատճառով, իսկ Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը մերժել էր նախորդ քաղաքական մեծամասնությունը, ապա մյուս թեկնածուներին մերժել էր գործող քաղաքական մեծամասնությունը՝ «Իմ քայլը»։

Ваге Григорян избран членом КС
Из 132 депутатов Национального Собрания в голосовании приняли участие 122. “За” проголосовали 99 парламентариев, против – 22.
Национальному Собранию не удавалось избрать судью КС с мая прошлого года. До этого момента на вакантное место члена Конституционного суда было выдвинуто пять кандидатов, но ни один из них не был избран. Если в случае с двумя первыми кандидатами голосование не состоялось из-за отсутствия кворума, если кандидатура Ваге Григоряна была отклонена политическим большинством парламента предыдущего созыва, то остальные кандидаты были отклонены действующим политическим большинством – фракцией “Мой шаг”.