105 միլիոն դրամ հատկացվեց Հայաստանի զբոսաշրջային ճանաչելիությունը բարձրացնելու նպատակով
Կառավարությունը 105 միլիոն դրամ հատկացրեց Էկոնոմիկայի նախարարությանը՝ Հայաստանի և հայկական զբոսաշրջային արդյունքի ճանաչելիությունը բարձրացնելու, դեպի Հայաստան զբոսաշրջային հոսքերի կայուն ավելացումն ապահովելու և մատուցվող ծառայությունների որակը բարձրացնելու նպատակով։
Նախարարությունն այդ գումարի շրջանակներում խոստացել է մշակել տեսարժան վայրի շրջակա տարածքի բարեկարգման նախագծային տիպային առաջարկ, զբոսաշրջիկի նվազագույն կարիքների բավարարմանն ուղղված ճանապարհային սպասարկման հանրային ենթակառուցվածքի նախագծային, տիպային առաջարկ, ինչպես նաև թիրախային շուկաներում իրականացնել մարքեթինգային միջոցառումներ՝ այդ շուկաներից դեպի Հայաստան զբոսաշրջային այցելությունների կայուն աճ ապահովելով։
Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանի հաղորդմամբ՝ գումարի մեծ մասը՝ մոտ 90 միլիոն դրամը, ուղղվելու է Ռուսաստանում, Վրաստանում և Չինաստանում մարքեթինգային միջոցառումների իրականացմանը։

На популяризацию туризма в Армении выделено 105 млн драмов
Правительство на сегодняшнем заседании приняло решение выделить Министерству экономики 105 млн драмов на популяризацию туризма в Армении, последовательное увеличение туристических потоков в нашу страну, повышение качества оказываемых услуг.
Минэкономики пообещало в рамках этой суммы разработать проектно-типовые предложения по благоустройству территорий достопримечательных мест, общественных инфраструктур дорожного обслуживания, направленных на удовлетворение минимальных нужд туристов, обеспечение стабильного увеличения числа турпоездок в Армению.
Министр экономики Тигран Хачатрян отметил, что большая часть суммы – около 90 млн драмов – будет направлена на осуществление маркетинговых мероприятий в России, Грузии и Китае.