Բակո Սահակյանն այցելել է ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկը
Օգոստոսի 10-ին ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ, այցելել է ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամաս: Առաջնագծում Բակո Սահակյանը ծանոթացել է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը, դիրքապահ անձնակազմի սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, հետաքրքրվել վերջիններիս հուզող հարցերով և պարգևատրել առավել աչքի ընկած զինծառայողներին: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Նույն օրը Արցախի Հանրապետության նախագահն ու ռազմական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպել են Արցախում անցկացված 7-րդ համահայկական խաղերի կամավորների հետ: Բարձր գնահատելով կամավորների աշխատանքը՝ Բակո Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել վերջիններիս՝ նշելով, որ նրանք գերազանցել են սպասվող ակնկալիքները, ինչի ապացույցն են համահայկական խաղերին մասնակից տարբեր երկրների պատվիրակության ղեկավարներից ստացված արձագանքները:

On August 10, Artsakh President Bako Sahakyan (photo left), toured a defense post  at a military base in the eastern section of the country.
Sahakyan was accompanied by the Minister of Defense of the Republic of Artsakh, Commander of the Defense Army, Major General Karen Abrahamyan.
Bako Sahakyan got acquainted with the operative-tactical situation, the social and living conditions of the deployment personnel, inquired about the issues of their concern and awarded the most prominent servicemen. The press service of the Defense Ministry of Azerbaijan reports.
On the same day, President Sahakyan and the head of the military department met with  volunteers assisting at the 7th Pan-Armenian Games being held in Artsakhandthanked them for the work they are doing.