ԱԱԾ տնօրենն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանին
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Թիան Էրլունին: «Հանդիպման նպատակն էր քննարկել երկու բարեկամ պետությունների անվտանգության մարմինների միջև փոխգործակցությանն ու փորձի փոխանակմանն առնչվող հարցեր»,- հայտնում է ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը։
Ողջունելով դեսպանին՝ Ա․ Վանեցյանը նշել է, որ Չինաստանը բարեկամական և գործընկեր պետություն է, որի հետ Հայաստանի հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա։ Նա հույս է հայտնել, որ ահաբեկչության դեմ պայքարի ոլորտում Հայաստանի ու Չինաստանի միջև համագործակցությունն ավելի կամրապնդվի՝ ի նպաստ երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Թ. Էրլունը նշել է, որ դեսպանությունը մշտապես պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանին՝ տարբեր հանցագործությունների դեմ պայքարի և ընթացիկ բարեփոխումների իրականացման հարցերում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են նաև կադրերի վերապատրաստման, կոռուպցիայի և այլ գլոբալ մարտահրավերների դեմ պայքարի բնագավառում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Arthur Vanetsyan, Director of Armenia’s National Security Service (NSS), today, in Yerevan, met with Chinese Ambassador to Armenia Mr. Tian Erlong.
"The purpose of the meeting was to discuss issues related to the interaction and exchange of experience between the security agencies of the two friendly states," the NSS press center reported.
Greeting Ambassador Erlong, Vanetsyan noted that China is a friendly and partner state, with which Armenia's relations are at a high level. He expressed hope that cooperation between Armenia and China in the field of counterterrorism will be strengthened for the benefit of two friendly nations.
Expressing his thanks for warm reception Ambassador Erlong noted that the embassy is always ready to assist Armenia in combating various crimes and implementing ongoing reforms.
The parties also discussed issues related to human resources training, corruption and cooperation in the fight against global challenges.