Վարչապետը «RyanAir» ավիաընկերության ներկայացուցիչների հետ քննարկել է ընկերության՝ Հայաստան մուտք գործելուն վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է իռլանդական «RyanAir» ավիաընկերության գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն Դեյվիդ Օ’Բրայընին և ուղղությունների զարգացման գծով ղեկավար Քեյթ Շերիին: Այս մասին հաղորդում է վարչապետի պաշտոնական կայքը:
Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ Հայաստանի կառավարությունը զբոսաշրջությունը հայտարարել է առաջնահերթություն, ոլորտը զարգացման մեծ ներուժ ունի, և այս համատեքստում կարևոր քայլերից է քաղաքացիական ավիացիայի զարգացումը: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ գործադիրը կարևորում է Հայաստանի ավիացիոն շուկայում այս բնագավառը ներկայացնող առաջատար ընկերությունների ներգրավումը, և «RyanAir»-ի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումը լավ առիթ է՝ համագործակցության հնարավորությունները քննարկելու համար:
Ըստ հաղորդագրության՝ «RyanAir»-ի գլխավոր կոմերցիոն տնօրենը նշել է, որ ընկերությունը մտադրություն ունի առաջիկայում մուտք գործել հայկական ավիաշուկա, և Քաղավիացիայի կոմիտեի, «Զվարթնոց» օդանավակայանի հետ ներկայում քննարկումներ են ընթանում այդ գործընթացի շուրջ: Նա ներկայացրել է մեր երկրում գործունեություն ծավալելու տեսլականը՝ խոսելով Հայաստանից նոր ուղղություններով չվերթների, սակագնային քաղաքականության և այլ հարցերի շուրջ:
Գործադիրի ղեկավարն առաջարկել է շարունակել համատեղ աշխատանքը՝ փոխշահավետ համագործակցության կոնկրետ տարբերակի շուրջ:

Премьер-министр обсудил с представителями авиакомпании “Ryanair” вопросы выхода компании на армянский рынок
Премьер-министр Никол Пашинян принял сегодня генерального коммерческого директора ирландской авиакомпании “Ryanair” Дэвида О’Брайена и руководителя по развитию направлений полетов Кейт Шери.
Премьер-министр отметил, что правительство Армении объявило туризм приоритетом, сфера имеет большой потенциал развития, и в этом контексте одним из важных шагов является развитие гражданской авиации. По словам премьер-министра, правительство придает важность вовлечению на авиационный рынок Армении представляющих эту сферу ведущих компаний, и встреча с представителями “RyanAir” является хорошим поводом для обсуждения возможностей сотрудничества.
Генеральный коммерческий директор “RyanAir” отметил, что компания намерена в ближайшее время выйти на армянский авиационный рынок, и в настоящее время с Комитетом гражданской авиации и аэропортом “Звартноц” ведутся обсуждения вокруг этого процесса. Он представил концепцию деятельности в Армении, представив рейсы из Армении по новым направлениям, тарифную политику и другие вопросы.
Премьер-министр Пашинян, приветствуя намерение авиакомпании прийти в Армению, выразил готовность правительства по возможности содействовать этому процессу. Глава правительства предложил продолжить совместную работу по конкретному варианту взаимовыгодного сотрудничества.