Գագիկ Խաչատրյանը ձերբակալվել է
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ 2019 թվականի օգոստոսի 27-ին խուզարկություններ են կատարվել Պետական եկամուտների կոմիտեի նախկին նախագահ, Ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի, ինչպես նաև վերջինիս հետ փոխկապակցված մի շարք անձանց առանձնատներում և բնակարաններում։
Նույն օրը՝ խուզարկությունների ավարտից հետո, Գագիկ Խաչատրյանը և Կարեն Խաչատրյանը (ՀՀ ՊԵԿ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյա) ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցագործությունների (ծանր հետևանքների առաջացմամբ զուգորդված պաշտոնեական դիրքի չարաշահում և առանձնապես խոշոր չափերով գույքի վատնում) կատարման կասկածանքով բերման են ենթարկվել ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտ և ձերբակալվել։
Ծանուցում. ենթադրյալ հանցանքի համար կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով։

Задержан Гагик Хачатрян
Служба национальной безопасности Республики Армения сообщает, что 27 августа 2019 г. были проведены обыски в особняках и квартирах бывшего председателя Комитета госдоходов, бывшего министра финансов Гагика Хачатряна и взаимосвязанных с ним лиц.
В тот же день по завершении обысков Гагик Хачатрян и Карен Хачатрян (бывшее высокопоставленное должностное лицо КГД РА) были подвергнуты приводу в Следственный департамент СНБ и задержаны по подозрению в совершении преступлений, предусмотренных ч.2 ст.308 и п.1 ч.3 ст.179 (злоупотребление должностными полномочиями, повлекшее за собой тяжкие последствия, и растрата имущества в особо крупном размере).
Примечание: подозреваемый или виновный в предполагаемом преступлении считается невиновным до тех пор,пока его вина не доказана вмтупившим в законную силу приговором суда.