Իջևանի թիվ 8 մանկապարտեզը վերանորոգումից հետո իր դռներն է բացել 126 երեխայի առաջ
Երկու տարի տևած շինարարական աշխատանքներն արդեն ավարտված են, և այս սեպտեմբերին Իջևանի թիվ ութ մանկապարտեզն իր դռներն է բացում առաջին սաների համար։ Ծրագրի շահառուներն են Իջևանի, ինչպես նաև հարակից Գետահովիտ, Ակնաղբյուր և Գանձասար համայնքների երեխաները։ Այս մասին հաղորդում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը:
Ըստ հաղորդագրության՝ նախապես պլանավորված էր վերանորոգել մանկապարտեզը, սակայն վերջինս գտնվում էր այնպիսի անմխիթար վիճակում, որ հիմնադրամի բարերարներ Ռեյ և Անի Հարությունյանները, Գրիշա Սուքիասյանը և Սոնիկ Արթունյանը որոշեցին կառուցել նոր, ժամանակակից ցուցանիշներին համապատասխանող նախակրթարան։ Նախատեսված էր, որ մանկապարտեզում պետք է ուսանեին 120 սան, բայց այժմ մանկապարտեզ հաճախում է 126 երեխա։
Մանկապարտեզն իր տեսակի մեջ ամենամեծ կառույցն է, որ հիմնադրամը երբևէ կառուցել է իր քսանութամյա պատմության ընթացքում։
Ծրագիրն իրականացվել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցով, որը հնարավոր է դարձել բարերարների ֆինանսական աջակցությամբ, Հայաստան հիմնադրամ ԱՄՆ–ի, «Focus on Children Now» կազմակերպության և Իջևանի քաղաքապետարանի համատեղ ջանքերով։

126 kindergarteners from Ijevan and its environs will start the new school year in a new school thanks to a two-year project implemented by the Hayastan-All Armenian Fund.
Ijevan’s Kindergarten No. 8 can now welcome children from Ijevan, as well as the neighboring Getahovit, Aknaghbyur and Gandzasar communities.
It was originally planned to renovate the kindergarten, but the building was in such a state of disrepair that the fund's benefactors Ray and Ani Harutyunyan, Grisha Sukiasyan and Sonik Artoyan decided to build a new, modern kindergarten. It was planned to have 120 students in kindergarten, but now there are 126 children in the kindergarten.
The kindergarten is the largest structure of its kind that the foundation has ever built in its twenty-eight year history.
The project was made possible through the financial support of philanthropists, the Hayastan All-Armenian Fund USA, Focus on Children Now and the Ijevan Municipality.