Գյումրու ավտոմաքսատան շինաշխատանքների համար 970 միլիոն դրամ տրամադրվեց
Գյումրու ավտոմաքսատան բետոնապատման և ասֆալտապատման աշխատանքների համար Կառավարությունը 970 միլիոն դրամ հատկացրեց Պետական եկամուտների կոմիտեին։
Գումարը փոխանցվեց՝ պայմանով, որ սահմանված կարգով ծրագրի իրականացման համար հաստատված և փորձաքննություն անցած ամփոփ նախագծանախահաշվային փաստաթղթերը կներկայացվեն Կառավարություն:
Նշենք, որ ապրիլին՝ Արարատյան մաքսատան-վարչության ավտոտրանսպորտային միջոցների մաքսային ձևակերպումների Նորագավիթի բաժանմունք այցից հետո, վարչապետը հանձնարարել էր իրականացնել ուսումնասիրություններ ավտոմեքենաների մաքսազերծման գործընթացը Գյումրի քաղաք տեղափոխելու նպատակով:
Նախնական հաշվարկներով Գյումրու ավտոմաքսատան կառուցման, ենթակառուցվածքների ստեղծման համար անհրաժեշտ է շուրջ 2.5-2.7 մլրդ դրամ:

970 млн драмов выделено на строительство автотаможни в Гюмри
Сумма перечислена с условием, что в правительство будут представлены прошедшие экспертизу и утвержденные проектно-сметные документы для реализации программы.
После посещения в апреле этого года Норагавитского отделения Араратской таможни-управления по оформлению автотранспортных средств премьер-министр Никол Пашинян поручил изучить процесс растаможки автомобилей с целью его осуществления в Гюмри.
Согласно предыдущим расчетам, на строительство автотаможни и создание инфраструктур во втором по велчине городе Армении необходимо около 2.5-2.7 млрд драмов.