ՔԿ. Հայկ Հարությունյանի հետ դեպքի վայրում գտնված անձը հարցաքննվել է
Այսօր առավոտյան հայտնի դարձավ, որ հայտնաբերվել է 2003-2008թթ. ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնը զբաղեցրած Հայկ Հարությունյանի դին: Ոստիկանության նախնական վարկածով` տեղի ունեցածը ինքնասպանություն է: Լուրի հրապարակումից քիչ անց Hayeli.am կայքը լուր է հրապարակել «Ինձ պարտադրում են սուտ ցուցմունք տալ, ախր Ռոբերտ Քոչարյանն ու Գեղամ Պետրոսյանը մեղավոր չեն». Հայկ Հարությունյանի վերջին խոսքերը ինքնասպանությունից առաջ վերտառությամբ»:
Քննչական կոմիտեն հայտնում է, որ Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի հանգամանքերը պարզելու նպատակով հարցաքննվել է դեպքի վայրում նրա հետ գտնվող անձը:
ԸՍՏ ՔԿ պարզաբանման ` վերջինս հայտնել է Հայկ Հարությունյանի հետ ունեցած խոսակցության բովանդակությունը, որն առնչություն չի ունեցել Մարտի 1-ի դեպքերի առթիվ քննվող քրեական գործի շրջանակներում նրա վրա ճնշումներ գործադրելուն և, առհասարակ, որևէ անձի կողմից ճնշումներ գործադրելուն:

СК: допрошена личность, находившаяся вместе с Айком Арутюняном на месте произошедшего
Сегодня утром стало известно о том, что обнаружено тело Айка Арутюняна, занимавшего в 2003-2008 гг. должность начальника Полиции РА.
По предварительной версии полиции, Арутюнян покончил с собой. Спустя некоторое время после сообщения о случившемся сайт Hayeli.am разместил статью под заголовком: “Меня принуждают дать ложные показания. Но ведь Роберт Кочарян и Гегам Петросян не виноваты…”: последние слова Айка Арутюняна перед самоубийством”.
Следственнный комитет сообщает, что с целью установления обстоятельств смерти Айка Арутюняна допрошена личность, которая вместе с ним находилась на месте произошедшего.
Согласно разъяснениям СК, последний рассказал о содержании разговора с Арутюняном, который не имел отношение к оказанию на него давления в рамках расследуемого уголовного дела о событиях 1 мартаы и вообще к оказанию давления со стороны какого-либо лица.