Հարցաքննվել են Hayeli.am և Armlur.am կայքերի խմբագիրները
Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով այսօր վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել են Hayeli.am և Armlur.am կայքերի խմբագիրները: Այս մասին հաղորդում է քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Խմբագիրները հրաժարվել են հարցաքննության ընթացքը տեսանկարահանելու վերաբերյալ նախաքննական մարմնի առաջարկից և մեջբերելով «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի 5-րդ հոդվածը՝ չեն բացահայտել տեղեկատվության աղբյուրը:
Ըստ հաղորդագրության՝ քննիչի հարցին, որ դեպքին ականատես վկան, ծանոթանալով հրապարակումներին, ժխտել է հրապարակումներում ներկայացված հանգամանքները, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները հակասական տեղեկատվության վերաբերյալ դիրքորոշում չեն հայտնել և պարզաբանել են, որ իրենք ընդամենը հրապարակել են իրենց աղբյուրների հայտնած տեղեկատվությունը՝ կրկին հրաժարվելով բացահայտել աղբյուրը:
Քննչական կոմիտեն հայտնում է, որ Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքին ականատես վկան իր լրացուցիչ ցուցմունքում հայտնել է, որ ԶԼՄ-ներին դեպքի վերաբերյալ որևէ տեղեկատվություն չի հայտնել: Ավելին՝ նա վրդովմունք է հայտնել՝ ԶԼՄ-ներում տեղ գտած ապատեղեկատվության վերաբերյալ:

Допрошены редакторы сайтов Hayeli.am и Armlur.am
В рамках уголовного дела, возбужденного по факту смерти бывшего начальника Полиции РА Айка Арутюняна, сегодня в статусе свидетелей были допрошены редакторы сайтов Hayeli.am и Armlur.am.
Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета. Редакторы отказались от предложения органа предварительного следствия провести видеосъемку допроса и, сославшись на ст.5 закона РА “О средствах массовой информации”, отказались раскрыть источник информации.
Согласно сообщению, в ответ на замечание следователя о том, что лицо, которое стало свидетелем произошедшего, ознакомившись с публикациями, опровергло изложенные в них обстоятельства, представители СМИ не высказали позицию по противоречивой информации, пояснив, что всего лишь опубликовали предоставленные их источниками сведения, и вновь отказались раскрыть свой источник информации.
Следственный комитет сообщает, что лицо, ставшее свидетелем смерти Айка Арутюняна, в своих дополнительных показаниях отметило, что не предоставляло СМИ какую-либо информацию о случившемся. Более того, данная личность выразила возмущение опубликованной СМИ дезинформацией.