Նարեկ Բաբայանը՝ «Գոլդեն փելիսի» հետագա գործունեության մասին
Ազգային ժողովի հերթական նիստին «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը հետաքրքրվեց «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցի հետագա ճակատագրով։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 26-ի Կառավարության նիստում Ծաղկաձորում գտնվող հյուրանոցը՝ որպես նվիրատվություն, փոխանցվել է պետությանը։
«Արդյոք պետությունը պատրաստվո՞ւմ է իր կառավարման ներքո գտնվող հյուրանոցը օգտագործել ըստ նշանակության, թե՞ այն դառնալու է պետական կառավարման ենթակայության տակ գտնվող շենք-շինությունների նման, որոնք կամաց-կամաց քանդվում են, որովհետև ահազանգեր կան, որ արդեն մեկ-երկու պատուհաններ կոտրվել են»,- ասաց Թովմասյանը։
Անշարժ գույքի կառավարման պետական կոմիտեի նախագահ Նարեկ Բաբայանն արձագանքեց.
«Թեև որոշումը կայացվել է, բայց հանձնման-ընդունման աշխատանքները չեն ավարտվել, ընդունելուց հետո լավագույն առաջարկով այն պետք է տրվի կամ հավատարմագրային կառավարման, որպեսզի համապատասխան օպերատորը աշխատեցնի որպես հյուրանոց, կամ հանվելու է աճուրդի, մրցույթի։ Կարճ ժամկետում մտադրություն ունենք հանձնել հավատարմագրային կառավարման կամ վաճառել»։
Թագուհի Թովմասյանը հետաքրքրվեց, թե կարճ ժամկետը որքա՞ն է, Նարեկ Բաբայանը հույս հայտնեց՝ մինչ Նոր տարի։

Нарек Бабаян о дальнейшей судьбе гостиницы “Голден Палас”
На очередном заседании Национального Собрания депутат фракции “Мой шаг” Тагуи Товмасян поинтересовалась дальнейшей судьбой гостиничного комплекса “Голден Палас”.
Напомним, что на заседании парламента 26 сентября был обсужден вопрос о передаче в дар государству находящегося в Цахкадзоре гостиничного комплекса “Голден Палас”.
“Собирается ли государство использовать эту гостиницу по назначению или она, как и другие принадлежащие государству здания и строения, постепенно придет в упадок, поскольку уже поступили сигналы о двух-трех разбитых окнах?”- спросила депутат.
По словам Нарека Бабаяна, в настоящее время ведутся работы по сдаче-приему гогстиницы. “ Как только они завершатся, гостиница либо будет продана с аукциона, либо передана в концессионное управление с учетом наилучшего предложения”,- сообщил председатель Госкомитета по управлению имуществом.
Н. Бабаян также отметил, что вопрос дальнейшей судьбы гостиничного комплекса будет решен до конца года.