Նախագահ Արմեն Սարգսյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Սեր­բիայի Հանրապետություն
Սեր­բիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդար Վուչիչի հրավերով Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ, հոկտեմբերի 3-ի երեկոյան պաշտոնական այցով կմեկնի Սերբիայի Հանրապետություն: Այս մասին տեղեկացում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Այցի շրջանակում Հանրապետության նախագահը հանդիպումներ կունենա Սերբիայի բարձրագույն ղեկավարության՝ նախագահ Ալեքսանդար Վուչիչի, վարչապետ Անա Բռնաբիչի, Ազգային ժողովի նախագահ Մայա Գոյկովիչի, Սերբիայի Պատրիարք, Նորին Սրբություն Իրինեյի հետ: Հանդիպումների ու քննարկումների առանցքում կլինեն երկու երկրների փոխգործակցության օրակարգին, հայ-սերբական տնտեսական համագործակցության զարգացման հնարավորություններին ու հեռանկարներին վերաբերող բազմաթիվ հարցեր:
Հայաստանի նախագահի պաշտոնական այցի օրակարգը ներառում է նաև այցելություններ երկրի գիտական, տեխնոլոգիական և կրթական հաստատություններ, ինչպես նաև հանդիպում Սերբիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Բելգրադում նախագահ Սարգսյանը կայցելի նաեւ 1988թ. Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի օրերին Հայաստանին օգնություն բերող վթարված ինքնաթիռի սերբ օդաչուների հիշատակը հավերժացնող հայկական խաչքարի մոտ, հարգանքի տուրք կմատուցի նրանց հիշատակին, ինչպես նաև ծաղիկներ կդնի Անհայտ հերոսի հուշարձանին:

Armenian President Leaves for Serbia on Official Visit
Armenian President Armen Sarkissian, accompanied by his wife Nune, will pay an official visit to the Republic of Serbia starting today.
Sarkissian is going at the invitation of Serbian President Aleksandar Vučić.
As part of the visit, Sarkissian is scheduled to meet with Serbian President Aleksandar Vučić, Prime Minister Ana Brnabić, Speaker of the National Assembly Maja Gojković, and Patriarch of the Serbian Orthodox Church, His Holiness Irinej.
The meetings will focus on a wide range of issues related to the agenda of cooperation between the two countries, opportunities and prospects for the development of Armenian-Serbian economic cooperation.
Sarkissian’s agenda includes visits to the country's scientific, technological and educational institutions, as well as meetings with representatives of the Armenian community of Serbia.
President Sarkissian will pay his respects at an Armenian stone-cross memorial to the Serbian pilots whose plane crashed while ferrying humanitarian assistance to Armenia during the days of the 1988 Spitak earthquake.