Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ
Անգնահատելի է ձեր դերը սերունդներին գիտելիքներ փոխանցելու, դաստիարակելու գործում, քանի որ նոր Հայաստանում կարևորը գիտելիքի, հմտությունների, ընդունակությունների զարգացումն է:
Նոր Հայաստանում ուսուցիչը, դպրոցն իրենց առջև պետք է ոչ թե ուղղակի խնդիր դնեն երեխային ինչ-որ տվյալներ փոխանցելու, այլ պետք է գալիք սերունդին պատրաստեն թռիչքի` շատ ավելի բարձր նպատակների և արդյունքների հասնելու, Հայաստանի վաղվա բարեկեցիկ ապագան կերտելու համար: Դա նշանակում է, որ նաև ձեզանից ու ձեր պատասխանատու աշխատանքից է կախված, թե ինչպիսին կլինի վաղվա Հայաստանը:
Սեպտեմբերի 1-ից հանրապետության 38 հազար ուսուցիչների աշխատավարձը բարձրացել է 10 տոկոսով: Այս գործընթացը լինելու է շարունակական, քանի որ կառավարությունն ուշադրության կենտրոնում պետք է պահի կրթության ոլորտը, կրթության որակի շարունակական բարձրացման հարցը:
Սիրելի՛ ուսուցիչներ,
մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ Ուսուցչի օրվա առթիվ, մաղթում՝ քաջառողջություն, երջանկություն և աշխատանքային բազում հաջողություններ»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Дня учителя
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Дня учителя. В послании говорится:
“Дорогие учителя!
Сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником - Днем учителя.
Ваша роль в передаче знаний и воспитании поколений неоценима, так как в новой Армении важно развитие знаний, навыков и способностей.
В новой Армении учитель и школа должны не только поставить перед собой задачу передачи информации ребенку, но и подготовить следующее поколение к взлету - достижению гораздо более высоких целей и результатов, созданию процветающего будущего для завтрашней Армении. Это означает, что именно от вас и вашей ответственной работы зависит то, какой будет завтрашняя Армения.
С 1 сентября зарплата 38 тысяч учителей в республике увеличилась на 10%. Этот процесс будет непрерывным, так как правительство должно держать сферу образования и задачу постоянного улучшения качества образования в центре своего внимания.
Уважаемые учителя!
Еще раз поздравляю вас с Днем учителя, желаю вам крепкого здоровья, счастья и многочисленных успехов в работе”.