Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ
Անգնահատելի է ձեր դերը սերունդներին գիտելիքներ փոխանցելու, դաստիարակելու գործում, քանի որ նոր Հայաստանում կարևորը գիտելիքի, հմտությունների, ընդունակությունների զարգացումն է:
Նոր Հայաստանում ուսուցիչը, դպրոցն իրենց առջև պետք է ոչ թե ուղղակի խնդիր դնեն երեխային ինչ-որ տվյալներ փոխանցելու, այլ պետք է գալիք սերունդին պատրաստեն թռիչքի` շատ ավելի բարձր նպատակների և արդյունքների հասնելու, Հայաստանի վաղվա բարեկեցիկ ապագան կերտելու համար: Դա նշանակում է, որ նաև ձեզանից ու ձեր պատասխանատու աշխատանքից է կախված, թե ինչպիսին կլինի վաղվա Հայաստանը:
Սեպտեմբերի 1-ից հանրապետության 38 հազար ուսուցիչների աշխատավարձը բարձրացել է 10 տոկոսով: Այս գործընթացը լինելու է շարունակական, քանի որ կառավարությունն ուշադրության կենտրոնում պետք է պահի կրթության ոլորտը, կրթության որակի շարունակական բարձրացման հարցը:
Սիրելի՛ ուսուցիչներ,
մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ Ուսուցչի օրվա առթիվ, մաղթում՝ քաջառողջություն, երջանկություն և աշխատանքային բազում հաջողություններ»:

Pashinyan Congratulates Teachers: You Will Determine Armenia's Future
Today is Teacher’s Day in Armenia, and, on the occasion, Prime Minister Nikol Pashinyan issued the following congratulatory message.
Dear Teachers,
I warmly congratulate you on your professional holiday, Teacher's Day.
Your role in passing on and educating generations is invaluable, as the development of knowledge, skills, and abilities is important in the new Armenia.
In the new Armenia, the teacher and the school should not just set the task of transmitting information to the child but should prepare the next generation to take off and achieve much higher goals and results, to build a prosperous future for the Armenia of tomorrow. It means that it is up to you and your serious job to determine what tomorrow's Armenia will look like.
As of September 1, the salary of 38,000 teachers in the republic has increased by 10%. This process will continue as the government must focus on the education sector and the issue of continuous improvement of the quality of education.
I congratulate you once again on Teacher's Day, wishing you good health, happiness and much success at work.