Բակո Սահակյանն ընդունել է «Չեւի Չեստ» կազմակերպության և Ֆրեզնո քաղաքից ժամանած բժիշկներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 7-ին ընդունել է «Չեւի Չեստ» կազմակերպության եւ ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Ֆրեզնո քաղաքից ժամանած մի խումբ բժիշկների:
Նախագահի պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ քննարկվել են առողջապահության ոլորտում փոխգործակցության հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ամերիկացի բժիշկներին տարիներ շարունակ Արցախին ցուցաբերվող աջակցության համար՝ նշելով, որ այն մեծապես նպաստում է մեր հանրապետությունում բժշկական ծառայության որակի բարձրացմանը եւ հանդիսանում է մարդասիրության օրինակելի դրսեւորում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանը, Ֆրեզնոյում Հայաստանի Հանրապետության պատվավոր հյուպատոս Պերճ Աբգարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh President Meets with Visiting Chevy Chase and Fresno Physicians
On 7 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a group of physicians from the "Chevy Chase" organization and the city of Fresno, U.S. California.
A range of issues on the cooperation prospects in the healthcare sphere were on the discussion agenda.
President Sahakyan expressed gratitude to the American physicians for the years-long support rendered to Artsakh, noting that it contributed greatly in improving the healthcare service standards in our republic and was an example of humanitarian action.
Artsakh Republic healthcare minister Arayik Baghryan, Honorary Consul of the Republic of Armenia to Fresno Perch Abgaryan and other officials attended the meeting.