Ազատամարտիկը՝ 11 երեխայի հայրը, նվեր է ստացել 2 բնակարան
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանձնարարությամբ Երևանի քաղաքապետարանը երկու նոր բնակարան է հատկացրել Արցախյան պատերազմի ազատամարտիկ, 2-րդ խմբի զինվորական հաշմանդամ Գագիկ Հովհաննիսյանի բազմազավակ ընտանիքին:
2011թ. մարտի 31-ին բնակարանային պայմանների բարելավման խնդրանքով Գագիկ Հովհաննիսյանը դիմել էր ՀՀ պաշտպանության նախարարին: Այսօր' Հաղթանակի օրը, 11 երեխայի հայր Գագիկ Հովհաննիսյանը Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանից ստացավ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում գտնվող երկու նոր բնակարանի բանալիներ:
«Մենք բոլորս պարտական ենք ձեզ' Արցախյան և Հայրենական պատերազմների մասնակիցներին: Այդ պարտքը նման է ծնողի նկատմամբ ունեցած երեխայի պարտքին, որը հնարավոր չէ մարել»,- շնորհավորելով Հաղթնակի և Շուշիի ազատագրման օրվա առթիվ' Գրիգորյանների ընտանիքին ասաց Կարեն Կարապետյանը:
Ազատամարտիկ Գագիկ Հովհաննիսյանը դեռ մարտի դաշտում էր ուխտել 12 արու զավակ ունենալ' ի հիշատակ ռազմի դաշտում զոհված իր 12 մարտական ընկերների: Տղաներն առայժմ 7 են, բայց, ինչպես Գագիկն է ասում, ամեն ինչ դեռ առջևում է:
Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ' քաղաքապետը նոր բնակարանը կահավորելու համար ազատամարտիկի ընտանիքին նվիրեց նաև կենցաղային տեխնիկա:

Многодетная семья ветерана Арцахской войны получила в подарок 2 квартиры
По поручению президента РА Сержа Саргсяна мэр Еревана подарил две квартиры многодетной семье ветерана Арцахской войны, инвалида 2-ой группы Гагика Ованнисяна.
31 марта 2011 г. Гагик Ованнисян обратился к министру обороны РА с просьбой об улучшении жилищных условий. Сегодня, в День Победы, отец 11 детей Гагик Ованнисян получил от мэра Еревана Карена Карапетяна ключи от двух новых квартир, находящихся в административном районе Канакер-Зейтун.
"Мы все обязаны вам, участникам Арцахской и Великой Отечественной войн. Этот долг похож на долг детей перед родителями, который невозможно заплатить до конца",- сказал, поздравляя семью Ованнисянов c Днем Победы и Днем освобождения Шуши, Карен Карапетян.
Бывший ополченец Гагик Ованнисян еще на поле боя поклялся иметь 12 сыновей – в память о погибших на войне 12 своих боевых друзей. Мальчиков в семье пока семеро, но Гагик говорит, что все еще впереди.
Согласно сообщению управления по информации и связям с общественностью мэрии Еревана, мэр также подарил многодетной семье ополченца бытовую технику.