Հայաստանի հավաքականը տարել է երկրորդ հաղթանակը
Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացող շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության երկրորդ տուրում Հայաստանի հավաքականը 3:1 հաշվով առավելության է հասել Խորվաթիայի հավաքականի նկատմամբ՝ տանելով երկրորդ հաղթանակը: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն։
Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը և Արման Փաշիկյանը հաղթել են, իսկ Գաբրիել Սարգսյանը և Հայկ Մարտիրոսյանը խաղաղ ելքով են ավարտել իրենց պարտիաները:
Կանանց Հայաստանի հավաքականը 2:2 հաշվով է ավարտել Ֆրանսիայի հետ մրցամարտը: Հաղթանակի են հասել Էլինա Դանիելյանը և Աննա Սարգսյանը, իսկ Լիլիթ Մկրտչյանն ու Սիրանուշ Ղուկասյանը պարտություն են կրել:

In the second round of the European Team Championship in Batumi, Georgia, the Armenian team defeated Croatia 3-1, thus registering its second victory.
According to Armenia’s National Olympic Committee, the leaders of the Armenian team Levon Aronian and Arman Pashikyan have won their matches.
Armenia’s women's team concluded its match with France with a 2-2 draw. Elina Danielyan and Anna Sargsyan won, while Lilit Mkrtchyan and Siranush Ghukasyan lost.
In the third round, the Armenian team will play against the Czech Republic, and the women's team will face Slovakia.