Բակո Սահակյանը Բրյուսելում հանդիպել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 9-ին Բրյուսել քաղաքում հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ:
Նախագահի աշխատակազմը տեղեկացնում է, որ հանդիպմանը քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք, եկեղեցի-հասարակություն փոխհարաբերություններին, Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը սփյուռքում հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման եւ Արցախին մշտապես սատարելու գործում:

Artsakh President Bako Sahakyan met Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I on November 9 in Brussels.
The two discussed several issues related to the Motherland-Diaspora agenda, church-society relations, and Artsakh's domestic and foreign policy, this according to an Artsakh government press release.
President Sahakyan praised the role of the Catholicosate of the Great House of Cilicia in preserving Armenian identity, strengthening ties with the homeland and permanently supporting Artsakh.