ԱԱԾ-ն Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդու կալանքի ժամկետը երկարացնելու միջնորդություն է ներկայացրել
Ազգային անվտանգության ծառայությունը Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդու՝ Կարեն Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը կրկին երկարացնելու միջնորդություն է ներկայացրել: Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի, այս պահին դռնփակ քննում է վերը նշված միջնորդությունը:
Օգոստոսի 27-ից անազատության մեջ գտնվող Կարեն Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը վերջին անգամ երկարացվել է հոկտեմբերի 23-ի որոշմամբ: Ինչպես Խաչատրյանի խափանման միջոցի հետ կապված մյուս, այնպես էլ այդ միջնորդությունը քննել է դատավոր Ռոբերտ Պապոյանը: Թեև Ազգային անվտանգության ծառայությունն այդ ժամանակ միջնորդել էր երկու ամսով երկարացնել Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը՝ դատավոր Պապոյանը մեկ ամիս ժամկետով էր երկարացրել՝ այդպիսով մասնակի բավարարելով ԱԱԾ-ի միջնորդությունը:
Կարեն Խաչատրյանը նախկինում աշխատել է ՊԵԿ-ում, մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափով վատնում կատարելու մեջ: Ազգային անվտանգության ծառայությունը նրան ձերբակալելու օրը ձերբակալել է նաև նրա հորեղբորը՝ Գագիկ Խաչատրյանին:
Քրեական գործը, որով Խաչատրյանները մեղադրյալի կարգավիճակ ունեն, առնչվում է Գագիկ Խաչատրյանի՝ ՊԵԿ նախագահ եղած ժամանակահատվածում ենթադրյալ չարաշահումներին: Գագիկ Խաչատրյանը ևս գտնվում է կալանքի տակ, սակայն ի տարբերություն Կարեն Խաչատրյանի՝ նրա կալանքի ժամկետը երկարացվել է ոչ թե մեկ, այլ երկու ամսով, այսինքն՝ այդ ժամկետը լրանում է դեկտեմբերի 27-ին:

СНБ представила ходатайство о продлении срока ареста племянника Гагика Хачатряна
Служба национальной безопасности представила ходатайство о продлении срока ареста Карена Хачатряна, племянника бывшего председателя Комитета госдоходов Гагика Хачатряна.
Ереванский суд общей юрисдикции под председательством судьи Роберта Папояна в эти минуты рассматривает данное ходатайство в закрытом режиме.
Срок ареста Карена Хачатряна, взятого под стражу 27 августа с.г., в последний раз был продлен 23 октября. Это ходатайство также рассматривал судья Роберт Папоян. И хотя тогда СНБ ходатайствовала оставить К.Хачатряна под стражей еще на два месяца, судья продлил срок на месяц, тем самым частично удовлетворив ходатайство СНБ.
Карен Хачатрян ранее работал в Комитете госдоходов. Он обвиняется в растрате в особо крупном размере. В день задержания К.Хачатряна Служба нацбезопасности задержала и его дядю, Гагика Хачатряна.
Уголовное дело, в рамках которого Хачатряны имеют статус обвиняемых, касается предполагаемых злоупотреблений, которые были совершены в период пребывания Хачатряна-старшего в должности председателя КГД. Гагик Хачатрян тоже находится под арестом, но в отличие от племянника срок его ареста был продлен на два месяца, то есть до 27 декабря.