ԼՀԿ-ն կառավարությանն առաջարկել է հրատապ օգնություն ցուցաբերել լիբանանահայերին
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը դիմել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ լիբանանահայերին հրատապ օգնություն տրամադրելու վերաբերյալ առաջարկությամբ։
«Ինչպես շատերիդ հայտնի է, արդեն տևական ժամանակ է, ինչ Լիբանանի Հանրապետությունում շարունակվում են զանգվածային ցույցերն ու անհանգստությունները: Լիբանանի այս դրությունն սպառնում է նաև տեղի հայ համայնքի անվտանգությանը, որը զգալի թիվ է կազմում Լիբանանում:
Այս պայմաններում ՀՀ կառավարությունը պետք է սատար կանգնի մեր հարյուր հազարավոր հայրենակիցներին՝ նրանց այս իրավիճակում միայնակ չթողնելու համար։
Այսպիսով, մեր կողմից առաջարկվել է իրականացնել Լիբանանի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին Հայաստանում ընդունելու և անհրաժեշտ օգնություն տրամադրելու հրատապ ծրագիր»,-նշել է Մարուքյանը վարչապետին ուղղված գրության մեջ:

Bright Armenia Faction Wants Government to Assist Armenians in Lebanon
MP Edmon Marukyan, who heads the Bright Armenia faction in the National Assembly, has written to Prime Minister Nikol Pashinyan, urging him to send vital assistance to Armenians in Lebanon.
Marukyan, citing the recent mass protests in Lebanon, argues that the security of Armenians in that country is threatened.
“Under these conditions, the Armenian government must support the hundreds of thousands of our compatriots in order not to leave them alone in this situation,” Marukyan writes.
He does not specify what type of assistance Armenia should send to Lebanon or how the Armenian government can ensure the security of Armenians living there.