Վաշինգտոնը Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձև է ընդունել
ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատում Հայոց ցեղասպանության բանաձևի պատմական ու ճնշող մեծամասնությամբ երկկուսակցական ընդունումից հետո Կոլումբիայի շրջանի (ընդգրկում է ԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոնը, խմբ.) խորհուրդը ընդունեց մի բանաձև, որը հաստատում է Հայոց ցեղասպանությունը: Այս մասին ասվում է Ամերիկայի հայկական համագումարի տարածած հաղորդագրությունում:
Բանաձևի նպատակն է «ճանաչել ու խորհել 1915թ.-ի Հայոց ցեղասպանության 104-րդ տարելիցի և Կոլումբիայի շրջանի բնակիչներին Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ կրթելու կարևորության մասին»:
«Ամերիկայի հայկական համագումարը ողջունում է այս բանաձևի ընդունումը և հատկապես ողջունում է կրթության կարևորության շեշտադրումը»,- հայտարարել գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունին:

The following is an Armenian Assembly of America press release.
Following the historic and overwhelming bipartisan passage of the Armenian Genocide resolution in the U.S. House of Representatives, the District of Columbia Council approved a resolution affirming the Armenian Genocide, reported the Armenian Assembly of America.
The resolution is “to recognize and reflect on the 104th anniversary of the 1915 Armenian Genocide and on the importance of educating District of Columbia residents on the Armenian Genocide.”
“The Armenian Assembly of America welcomes the passage of this resolution, and especially applauds the emphasis on the importance of education,” Executive Director Bryan Ardouny stated.