Յունիբանկն արժանացել է Visa-ի մրցանակին քարտերի քանակով առաջատար լինելու համար
Յունիբանկը արժանացել է Visa միջազգային վճարային համակարգի մրցանակին «Largest Visa Issuance in Armenia» անվանակարգում` թողարկված քարտերի քանակով Հայաստանում առաջատարը լինելու համար: Recognition Award-ի մասնակիցների պարգևատրման արարողությունը կայացել է նոյեմբերի 27-ին Երևանում:
2019թ.-ի նոյեմբերի վերջին Յունիբանկի կողմից թողարկված քարտերի քանակը կազմել է ավելի քան 380 000, որից 191 000-ը` Visa քարտերն են: Բանկն ունի 120 բանկոմատ և 226 POS-տերմինալ:
«Visa-ի մրցանակը վկայում է մեր ամբողջ թիմի արդյունավետ աշխատանքի մասին: Մենք ակտիվ զարգացնում ենք Հայաստանում անկանխիկ վճարումների ուղղությունը` հաճախորդներին տրամադրելով արագ և ժամանակակից սպասարկում: Մենք ձգտում ենք, որ մեր քարտերով հնարավոր լինի կատարել անհրաժեշտ գործարքները ցանկացած վայրից: Այդ իսկ պատճառով մենք ընդլայնեցինք մոբայլ հավելվածի ծառայությունների ցանկը, այդ թվում հնարավորություն ընձեռելով` կատարել և ստանալ Յունիստրիմ դրամական փոխանցումներ», - նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:
Յունիբանկը թողարկում է Visa բազմարժութային քարտեր, այդ թվում` Visa Infinite, որը հնարավորություն է տալիս օգտվելու միջազգային բժշկական, ապահովագրական և կոնսյերժ ծառայություններից:
Սեփական պրոցեսինգային կենտրոնի գործարկումը հնարավորություն տվեց Յունիբանկին էապես մեծացնել քարտերի թողարկման ծավալները, բարելավել սպասարկման որակը, ինչպես նաև ընդլայնել քարտային գործիքների տեսականին: Այսօր Յունիբանկում կարելի է ձևակերպել քարտային վարկեր` հատուկ մշակված հաճախորդների կոնկրետ խմբերի պահանջմունքների հիման վրա:

Юнибанк удостоился премии Visa за лидирующую позицию по количеству карт
Юнибанк стал победителем премии международной платежной системы Visa в номинации «Largest Visa Issuance in Armenia» за лидирующую позицию по количеству выпущенных карт Visa в Армении. Церемония награждения участников премии Recognition Award состоялась 27 ноября в Ереване.
На конец ноября 2019 года общее количество выпущенных Юнибанком карт составило более 382 000, из которых 191 000 - Visa. Инфраструктура банка по обслуживанию карт насчитывает 120 банкоматов и 226 POS-терминалов по всей республике.
«Награда Visa свидетельствует об успешной работе всей нашей команды. Мы активно развиваем в Армении культуру безналичных платежей, предоставляя быстрое и современное обслуживание, - комментирует председатель Правления Юнибанка Месроп Акопян. - Мы стремимся к тому, чтобы нашей картой Visa можно было пользоваться в любом удобном месте, совершая все необходимые операции. Поэтому мы расширили возможности мобильного приложения, которое доступно всем держателям наших карт, и добавили новые услуги, в том числе возможность отправлять и получать денежные переводы Юнистрим».
Юнибанк выпускает мультивалютные карты Visa, предполагающие прикрепление к одной карте нескольких счетов в разных валютах. Банк предлагает все категории карт, в том числе Visa Infinite, которая предоставляет возможность клиентам воспользоваться международной медицинской помощью, услугой страхования и консьерж сервисом 24/7.
Задействование собственного процессингового центра позволило Юнибанку существенно увеличить объем эмиссии карт, улучшить качество обслуживания, а также расширить карточный продуктовый ряд. Сегодня в банке можно оформить кредитные карты, специально разработанные с учетом потребностей и возможностей конкретных групп клиентов.