Արմեն Մելիքբեկյանն ընտրվեց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի (ՀՖՖ) ընդհանուր ժողովը ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում ընտրեց ֆեդերացիայի փոխնախագահ, գլխավոր քարտուղար Արմեն Մելիքբեկյանին:
Մելիքբեկյանից բացի, ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում առաջադրվել էր նաև «Լոռի» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատեր Թովմաս Գրիգորյանը:
Քվեարկության 23 մասնակիցներից 13-ը քվեարկել էին Մելիքբեկյանի, իսկ 7-ը՝ Գրիգորյանի օգտին։ Եվս 3 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել։
Քվեարկությունից առաջ իր խոսքում Արմեն Մելիքբեկյանը նշեց, որ ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում առաջադրվելու որոշումը կայացրել է վերջին պահին։ Նա վստահեցրեց, որ ոչ մի անձնական շահ չունի այս հարցում և ընտրվելու դեպքում ծառայելու է հայկական ֆուտբոլին։
«Անի» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ, խորհրդային տարիների անվանի ֆուտբոլիստ Խորեն Հովհաննիսյանը նույնպես առաջադրվել էր, սակայն ընդհանուր ժողովից մի քանի օր առաջ հանել էր իր թեկնածությունը՝ հայտարարելով, որ սատարում է Արմեն Մելիքբեկյանին:
Քիչ հետո արտահերթ ժողովի մասնակիցները ընտրելու են նաև ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեի անդամներին։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 21-ին ՀՖՖ գործադիր կոմիտեի նիստից հետո Արթուր Վանեցյանը հայտարարեց իր հրաժարականի մասին, ինչպես նաև հայտնի դարձավ, որ գործադիր կոմիտեն նույնպես ցրվելու է:

Армен Меликбекян избран председателем Федерации футбола Армении
Общее собрание Федерации футбола Армении избрало председаталем ФФА зампредседателя и генерального секретаря Федераации Армена Меликбекяна.
Кроме Меликбекяна на должность председателя ФФА был выдвинут владелец футбольного клуба “Лори” Товмас Григорян.
До начала голосования Армен Меликбекян в своем выступлении отметил, что решение баллотироваться на пост председателя ФФА было принято в последний момент. Он также заверил, что не имеет личной выгоды в этом вопросе и в случае избрания будет служить армянскому футболу.
На должность председателя футбольного клуба “Ани” была выдвинута и кандидатура известного в советские годы футболиста Хорена Ованнисяна, однако за несколько дней до общего собрания он снял свою кандидатуру, заявив, что поддерживает Армена Меликбекяна.
Чуть позже участники собрания изберут также членов исполнительного комитета ФФА.
Напомним, что после состоявшегося 21 ноября заседания исполкома Федерации Артур Ванецян заявил о своей отставке с поста председателя ФФА. Стало известно и о роспуске исполкома.