«5-րդ ալիք»-ի սեփականատեր Արմեն Թավադյանը ձերբակալվել է վկային կամ տուժողին սուտ ցուցմունք տալու նպատակով կաշառելու կասկածանքով
«5-րդ ալիք»-ի սեփականատեր Արմեն Թավադյանը ձերբակալվել է կազմակերպված խմբի կողմից վկային կամ տուժողին սուտ ցուցմունք տալու նպատակով կաշառելու կասկածանքով: Այս մասին «Հետք»-ին ասաց ՀՔԾ խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը:
Թավադյանը բերման էր ենթարկվել այսօր՝ ժամը 14:00-ին: Օհանջանյանը հայտնեց նաև, որ նույն քրեական գործի շրջանակում մեղադրանք է առաջադրվել Ռոբերտ Քոչարյանի աջակից Վարուժան Մկրտչյանին, որը, հիշեցնենք, ըստ Ոստիկանության տեսանյութի, Մարտի 1-ի գործով տուժողին գումարի և հետագայում պաշտոնի դիմաց ցուցմունքից հրաժարվելու առաջարկ էր արել: Մկրտչյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Հիշեցնենք, որ Արմեն Թավադյանը մեղադրվում է նաև Ռոբերտ Քոչարյանի գործով առաջին դատական նիստի օրը հասարակական կարգը կոպիտ կերպով խախտելու մեջ:

Владелец телекомпании “5-й канал” Армен Тавадян задержан по подозрению в даче взятки
Владелец телекомпании “5-й канал” Армен Тавадян задержан по подозрению в даче взятки свидетелю или потерпевшему с тем, чтобы они дали ложные показания. Об этом Hetq.am cообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян.
Сегодня в 14.00 Тавадян был подвергнут приводу. По словам пресс-секретаря ССС, в рамках того же уголовного дела обвинение предъявлено стороннику второго президента РА Роберта Кочаряна Варужану Мкртчяну. Последний, напомним, предложил потерпевшему по делу о событиях 1 марта 2008 г. отказаться от дачи показаний в обмен на получение денег, а в дальнейшем также должности. Мкртчян отпущен под подписку о невыезде.
Армен Тавадян обвиняется также в нарушении общественного порядка в день первого судебного заседания по делу Р.Кочаряна.