«5-րդ ալիքի» սեփականատեր Արմեն Թավադյանը կալանավորվեց
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի, րոպեներ առաջ բավարարել է «5-րդ ալիքի» սեփականատեր Արմեն Թավադյանին 2 ամսով կալանավորելու մասին ՀՔԾ-ի միջնորդությունն ու մերժել նրան ձերբակալելու որոշման դեմ պաշտպանի բողոքը: Այս մասին «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց Թավադյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը:
Թավադյանը ձերբակալվել է դեկտեմբերի 24-ին, ապա նրան մեղադրանք է առաջադրվել կազմակերպված խմբի կողմից վկային կամ տուժողին սուտ ցուցմունք տալու նպատակով կաշառելու հոդվածով և միջնորդություն ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ:
Քրեական գործով, որի շրջանակներում Թավադյանը կալանավորվեց, մեղադրյալ է նաև Ռոբերտ Քոչարյանի աջակից Վարուժան Մկրտչյանը, որն, ըստ ոստիկանության տեսանյութի, Մարտի 1-ի գործով տուժողին գումարի և հետագայում պաշտոնի դիմաց ցուցմունքից հրաժարվելու առաջարկ էր արել:

Армен Тавадян арестован
Несколько минут назад ереванский суд общей юрисдикции под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна огласил постановление, которым удовлетворил ходатайство Специальной следственной службы об аресте на два месяца владельца телекомпании “5-й канал” Армена Тавадяна и отклонил представленную его защитниками жалобу на данное решение. Об этом Hetq.am сообщил защитник Тавадяна Ованнес Худоян.
Армен Тавадян был задержан 24 декабря по обвинению в подкупе с целью принуждения свидетеля или потерпевшего к даче ложных показаний. В суд было представлено ходатайтство о его аресте.
В рамках уголовного дела, по которому арестован Тавадян, обвинение предъявлено также стороннику экс-президента Роберта Кочаряна Варужану Мкртчяну. Последний, как следует из видеоматериала полиции, предлагал потерпевшему по делу о событиях 1 марта 2008 г. деньги и должность в обмен на отказ от своих показаний.