Գյումրիի ավտոմաքսատունն առնվազն մինչև դեկտեմբերի 31-ը կաշխատի շուրջօրյա ռեժիմով
Վարչապետի պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 27-ին Գյումրիում գտնվելու ընթացքում չնախատեսված այց է կատարել ՊԵԿ արտաքին տնտեսական գործունեության սպասարկման կենտրոն: Կառավարության ղեկավարը ծանոթացել է այդտեղ իրականացվող ավտոմեքենաների մաքասազերծման գործընթացին, զրուցել ավտոներկրողների հետ, լսել նրանց բարձրացրած հարցերն ու խնդիրները:
Ըստ այդմ, վարչապետը պատասխանատուներին հանձնարարել է ներդնել հերթերի կարգավորման անհրաժեշտ համակարգ՝ այդ ուղղությամբ առկա խնդիրները կարգավորելու նպատակով: Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է ՊԵԿ-ի, Ոստիկանության ղեկավարներին և առաջարկել Կենտրոնական բանկի ղեկավարին ավելացնել նաև սպասարկող անձնակազմի թիվը: Արդյունքում կայացվել է օպերատիվ որոշում: «Գյումրիի ավտոմաքսատունն այսօրվանից կաշխատի շուրջօրյա՝ մինչև առնվազն դեկտեմբերի 31-ը»,- նշել է վարչապետը:
Կառավարության ղեկավարը շրջել է նաև կենտրոնի շինհրապարակում, ծանոթացել իրականացվող շինաշխատանքների ընթացքին: Պատասխանատուները զեկուցել են, որ դրանք ընթանում են լայն թափով և ձմռան ամիսներին ևս շարունակվելու են:

Автотаможня Гюмри до 31 декабря будет работать в круглосуточном режиме
Премьер-министр Никол Пашинян 27 декабря в ходе визита в Гюмри совершил незапланированный визит в Центр обслуживания внешнеэкономической деятельности КГД. Глава правительства ознакомился с процессом растаможки автомобилей, побеседовал с автоимпортерами, выслушал поднятые ими вопросы и проблемы.
Премьер-министр поручил ответственным лицам внедрить необходимую систему регулирования очередей для решения существующих проблем. Никол Пашинян поручил руководителям КГД, полиции и предложил руководителю Центрального банка увеличить число обслуживающего персонала. В результате было принято оперативное решение. “Автотаможня Гюмри с сегодняшнего дня до 31 декабря будет работать круглосуточно”, - отметил премьер-министр.
Глава правительства обошел также стройплощадку центра, ознакомился с ходом проводимых строительных работ. Ответственные лица доложили, что работы продвигаются с большим размахом и будут продолжены также в зимние месяцы.