Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում հունվարի 9-ից 10-ը
Ըստ ոստիկանության հաղորդագրության` հունվարի 9-ից 10-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 80 դեպք, որից 6-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության՝ 29, խարդախության՝ 10, մարմնական վնասվածք հասցնելու և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման՝ 7-ական, խուլիգանության՝ 3, յուրացման կամ վատնման, շորթման, ծեծի ու թմրանյութի իրացման՝ 2-ական, անձի առևանգման, ավազակային հարձակման, բնակարանային գողության, ավտոմեքենա փախցնելու, ապօրինի ծառահատման, կաշառակերության, սպառնալիքի, թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի և դրանց պրեկուրսորների մաքսանենգության, անձին ապօրինի ազատությունից զրկելու և փաստաթղթի հափշտակության՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել՝ 5-ը: Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 11 դեպք։ Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 4, խարդախության և խուլիգանության՝ 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 4 պատահար, ինչի հետևանքով 6 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная хроника за сутки
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 9 и 10 января сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 80 случаев преступлений, из них 6 – ранее совершенные.
В частности, 29 случаев кражи личного имущества, 10 случаев мошенничества, по 7 случаев причинения телесных повреждений и злоупотребления должностными полномочиями, 3 случая хулиганства, по 2 случая присвоения или растраты, вымогательства, побоев и сбыта наркотиков, по 1 случаю похищения человека, разбойного нападения, квартирной кражи, угона ТС, незаконной вырубки деревьев, взяточничества, угрозы, контрабанды наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, незаконного лишения свободы и хищения документа.
За данный период найдены 3 человека, находящихся в розыске, еще 5 с явкой с повинной обратились в Полицию, зарегистрировано 11 случаев добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая кражи личного имущества и по 1 случаю мошенничества и хулиганства.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 4 ДТП: 6 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.