Դատարանը ՀՔԾ-ին պարտավորեցրել է Մարտի 1-ի գործի ամբողջ նյութերը տրամադրել Քոչարյանի պաշտպաններին․ որոշման դեմ բողոքը մակագրվել է Արմեն Դանիելյանին
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Արման Հովհաննիսյանի, 2019-ի տարեվերջին բավարարել է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններից Հովհաննես Խուդոյանի բողոքը՝ Մարտի 1-ի մայր գործի ամբողջ նյութերն իրենց չտրամադրելու ՀՔԾ քննիչի որոշման դեմ։ Այս մասին «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց Հովհաննես Խուդոյանը։
«Դատարանն իրավունքի խախտում է ճանաչել ու քննիչին պարտավորեցրել գործի ամբողջ նյութերը տրամադրել մեզ»,- ասաց Հովհաննես Խուդոյանը։ Վերջինս նշեց, որ դատախազությունը բողոքարկել է այս որոշումը, և բողոքը երեկ մակագրվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանին։
Հիշեցնենք, որ Արմեն Դանիելյանն այն դատավորն է, ով բեկանել է առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի որոշումները Ռոբերտ Քոչարյանին 2019 թվականի մայիսի 18-ին ազատ արձակելու, ինչպես նաև մայիսի 20-ին Քոչարյանի և մյուսների գործի վարույթը կասեցնելու և Սահմանադրական դատարան դիմելու մասին։

Суд обязал ССС предоставить защитникам Кочаряна все материалы по делу 1-го марта
В конце 2019 года судья ереванского суда общей юрисдикции Арман Ованнисян удовлетворил жалобу защитника второго президента РА Роберта Кочаряна Ованнеса Худояна на решение следователя Специальной следственной службы о непредоставлении защите всех материалов дела о событиях 1 марта 2008 г. Об этом Hetq.am сообщил сам О. Худоян.
По его словам, суд признал факт нарушения прав и обязал следователя предоставить все материалы дела. Худоян также сообщил, что прокуратура обжаловала данное решение. Жалобу рассмотрит судья Армен Даниелян.
Напомним, что именно А.Даниелян отменил решения судьи Давида Григоряна об освобождении Роберта Кочаряна в мае 2019 г., о прекращении дела экс-президента и обращении в Конституционный суд.