Գեորգի Կուտոյանի դին հայտնաբերել է կինը. շարունակվում է դեպքի վայրի զննությունը
Ազգային անվտանգության ծառայության նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի դիակի հայտնաբերման վայրում այժմ քննչական գործողություններ են կատարվում:
Քիչ առաջ Քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության պետ Արթուր Մելիքյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ դեռ շարունակվում են քննչական գործողությունները, ուստի հավելյալ տեղեկություններ կհաղորդի մեկ ժամ անց:
«Մենք հայտնաբերել ենք Գեորգի Կուտոյանի դին, հիմա դեպքի վայրի զննություն է կատարվում»,- ասաց նա:
Մելիքյանը տեղյակ չէր, թե ում է պատկանոմ զենքը, որից հնչել է կրակոցը:
ԱԱԾ նախկին տնօրենի դին հայտնաբերել է վերջինիս կինը: Երբ Քննչական կոմիտեի աշխատակիցները եկել են դեպքի վայր, այնտեղ է եղել նաև Կուտոյանի հայրը:
Արթուր Մելիքյանը տեղեկացրեց, որ դեպքի վայրի զննությանը մասնակցում են նաև դատաբժիշկներ:
Այժմ ուսումնասիրվում է տարածքի տեսախցիկների տեսագրությունները:
Հարցին, թե արդյոք նախկին պաշտոնյան որևէ քրեական գործով որևէ կարգավիճակ ունի, Մելիքյանն ասաց, որ Քննչական կոմիտեի վարույթում քննվող որևէ գործով Կուտոյանը կարգավիճակ չի ունեցել:
Դեպքի վայրում էր նաև ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը, վերջինս քիչ առաջ հեռացավ, լրագրողների հետ չզրուցեց։
Րոպեներ առաջ նաև տեղափոխվեց Գեորգի Կուտոյանի դին։
Հիշեցնենք, որ այսօր Երևանի Պարույր Սևակի փողոցի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի դին՝ հրազենային վիրավորումով:

Тело Георгия Кутояна обнаружила его жена
На месте обнаружения тела бывшего директора Службы национальной безопасности Георгия Кутояна в настоящее время проводятся следственные действия.
Немногим ранее начальник Главного управления по особо важным делам Следственного комитета РА Артур Меликян сообщил журналистам, что следственные действия продолжаются, и дополнительная информация будет предоставлена через час.
“Мы обнаружили тело Георгия Кутояна. Сейчас проводится осмотр места происшествия”,- сказал А.Меликян.
Начальник Главного управления ОВД не знал, кому принадлежит оружие, из которого был сделан выстрел.
Тело бывшего директора СНБ обнаружила его жена. Когда сотрудники Следственного комитета прибыли на место ЧП, там уже находился отец Георгия Кутояна.
А.Меликян отметил, что в осмотре места происшествия участвуют и судмедэксперты.
В настоящее время изучаются записи с установленных на территории камер видеонаблюдения.
На вопрос, имел ли бывший высокопоставленный чиновник какой-либо статус по какому-либо уголовному делу, Меликян сказал, что ни по одному из расследуемых в Следственном комитете дел Кутоян не имел статуса.
Напомним, что сегодня в одной из квартир на улице Паруйра Севака в Ереване было найдено тело бывшего директора СНБ Георгия Кутояна с огнестрельным ранением.