Կարեն Խաչատրյանը գրավի դիմաց ազատ արձակվեց
ՊԵԿ ներքին անվտանգության վարչության նախկին պետ, ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդի Կարեն Խաչատրյանը գրավի դիմաց ազատ արձակվեց։ Այս մասին հայտնում է Խաչատրյանների փաստաբանական խումբը՝ տարածած մամուլի հաղորդագրությամբ:
Երեկ ուշ երեկոյան Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է Խաչատրյանների փաստաբանական խմբի միջնորդությունը՝ գրավը թույլատրելի համարելու և ողջամիտ գրավաչափ սահմանելու համար։
Ինչպես երեկ տեղեկացրել էինք, Կարեն Խաչատրյանը ազատ արձակվեց 20 մլն դրամ գրավի դիմաց։
«Ուզում եմ արձանագրել, որ սա կարևոր, բայց և ուշացած որոշում էր դատարանի կողմից։ Չկային Կարեն Խաչատրյանին կալանքի տակ պահելու հիմքեր։ Նա արդեն տևական ժամանակ է՝ շուրջ 5 ամիս, ինչ գտնվում է կալանքի տակ և առաջին իսկ օրվանից սկսած մենք հիմնավորում էինք, որ Կարեն Խաչատրյանին արգելանքի տակ պահելու անհրաժեշտություն չկա։ Այս անգամ դատարանն իր բարձունքի վրա էր և օրինական որոշում կայացրեց»,-դատարանի դիմաց տեղի ունեցած ճեպազրույցի ընթացքում նշել է փաստաբան Ամրամ Մակինյանը։

Karen Khachatryan, the former Department Head of Internal Security of Armenia’s State Revenue Committee (SRC) arrested on August 27, 2019 on suspicion of large-scale embezzlement and abuse of official power, has been released from detention after paying AMD 20 million (US$41,800) bail.
Karen Khachatryan is the nephew former SRC Chairman Gagik Khachatryan, who was also arrested on the same day on the same charges.
“I would like to record that this was an important but belated decision by the court. There were no grounds to detain Karen Khachatryan. He has been in detention for a long time, about five months, and from the very first day we were justified in saying that there was no need to detain Karen Khachatryan,” Khachatryan’s defense lawyer Amram Makinyan told reporters waiting outside the court.