Զոհրաբ Մնացականյանն ընդունեց Իրանի նորանշանակ դեսպան Աբբաս Բադաշխան Զոհուրիին
Փետրվարի 3-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ընդունեց Իրանի նորանշանակ դեսպան Աբբաս Բադաշխան Զոհուրիին՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
Ինչպես նշված է ԱԳՆ հանրային դիվանագիտության եւ լրատվության վարչության մամուլի հաղորդագրության մեջ, նախարար Մնացականյանը շնորհավորեց Աբբաս Բադաշխան Զոհուրիին՝ պատասխանատու առաքելությունը ստանձնելու կապակցությամբ և հույս հայտնեց, որ նորանշանակ դեսպանն իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանը և խորացմանը:
Կողմերը մտքեր փոխանակեցին Հայաստանի և Իրանի միջև առկա երկկողմ օրակարգն առավել խորացնելու և հարստացնելու ուղղությամբ ձեռնարկվելիք քայլերի շուրջ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձան տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի մի շարք հրատապ հարցերի: Փոխադարձաբար կարևորվեց տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության պահպանմանն ուղղված համատեղ ջանքերի գործադրումը:
Երկուստեք բարձր գնահատվեց  հայ համայնքի կարևորությունը Իրանի հասարակական-քաղաքական կյանքում և կամրջող դերակատարությունը երկու երկրների հարաբերություններում:

Newly appointed Ambassador of Iran to Armenia Abbas Badakhshan Zohouri today presented copies of his credentials to Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan
Minister Mnatsakanyan congratulated Abbas Badakhshan Zohouri on his new diplomatic post and expressed hope that he would contribute to the strengthening of Armenian-Iranian relations.
According to a statement released by the foreign ministry, the parties exchanged views on steps to be taken to further deepen and enrich the bilateral agenda between Armenia and Iran.
During the meeting, the sides touched upon several urgent issues on the regional and international agenda. Both sides highlighted the importance of joint efforts aimed at maintaining regional stability and security.
Both sides noted the importance of the Armenian community in the social and political life of Iran and its bridging role in relations between the two countries.