Ապրիլին Երևանում կկայանա FINTECH360 միջազգային համաժողովը
Երևանում՝ ապրիլի 28-30-ը, կանցկացվի FINTECH360 միջազգային համաժողովը: Այն կկայանա ՀՀ Կենտրոնական բանկի, Յունիբանկի և Յունիստրիմ դրամական փոխանցումների համակարգի աջակցությամբ:
Fintech360 –ում բանկերի, դրամական փոխանցումների և վճարային համակարգերի, IT ընկերությունների, ստարտափերի ղեկավարները կքննարկեն թե ինչպես նոր տեխնոլոգիաները կօգնեն բիզնեսի առաջխաղացմանն ու զարգացմանը:
Օրակարգի կարևոր թեմաներն են՝
Ֆինանսական կազմակերպությունների հաճախորդների վարքագծային հատկանիշները ,
Ինչպե՞ս բարձրացնել հաճախորդների լոյալությունը սուրմրցակցային պայմաններում,
- Big Data-ն ֆինանսական մարքեթինգում,
Ինչպե՞ս է արհեստական բանականությունն օգնում բարձրացնել ռիսկերի կառավարման արդյունավետությունը և նվազեցնել ծախսերը,
Կիբերանվտանգությունը թվային դարաշրջանում,
RegTech և համապատասխանության ռիսկերի արդյունավետ կառավարում,
Կարգավորում և նորարարական տեխնոլոգիաները ֆինանսական ոլորտում:
Քննարկումներն ու թեմատիկ կլոր սեղանները համաժողովի մասնակիցներին հնարավորություն կտան փոխանակվել փորձով, ընդլայնել գործարար կապերի շրջանակը և ձեռքբերել նոր գործընկերներ:
Fintech360-ը կկայանա Holiday Inn Yerevan Republic Square հյուրանոցի դահլիճում, ինչպես նաև ՀՀ Կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնում:
Մասնակիցները սպասում են ոչ միայն հագեցած բիզնես օրակարգ, այլև անմոռանալի մշակութային ծրագիր: Հայաստան այցը կհիշվի Գեղարդ, Գառնի, Դիլիջան և Սևանա լիճ հետաքրքրաշարժ ճանապարհորդություններով:

В апреле в Ереване пройдет международная конференция FINTECH360
28-30 апреля 2020 года в столице Армении, Ереване, состоится международная конференция FINTECH 360. Конференция пройдет при поддержке Центрального банка РА, системы международных денежных переводов Юнистрим и ОАО «Юнибанк».
На Fintech360 руководители банков, систем денежных переводов, платежных систем, ИТ компаний, стартапов и представители государственных органов обсудят как применение новейших технологий поможет в развитии и продвижении бизнеса.
Главные темы повестки:
- Поведенческие особенности клиентов финансовых институтов в 2020 году и далее;
- Как повысить лояльность клиентов в условиях жесткой конкуренции;
- Необанки - конец эпохи традиционных финансовых услуг?;
- Big Data в финансовом маркетинге;
- Искусственный интеллект помогает повысить эффективность риск-менеджмента и сократить издержки;
- Кибербезопасность в цифровую эпоху;
- RegTech и эффективное управление комплаенс-рисками;
- Регулятор и инновационные технологии в финансовом секторе.
Панельные дискуссии и тематические круглые столы позволят участникам обменяться опытом, расширить круг деловых контактов и приобрести новых партнеров.
Конференция пройдёт в отеле Holiday Inn Yerevan Republic Square, а также в Учебно-
Исследовательском Центре Центрального Банка Армении в Дилижане. Участников ждёт не только насыщенная деловая, но и незабываемая культурная программа. Визит в Армению запомнится увлекательным путешествием в Гегард, Гарни, Дилижан и на озеро Севан.