Ապրիլին Երևանում կկայանա FINTECH360 միջազգային համաժողովը
Երևանում՝ ապրիլի 28-30-ը, կանցկացվի FINTECH360 միջազգային համաժողովը: Այն կկայանա ՀՀ Կենտրոնական բանկի, Յունիբանկի և Յունիստրիմ դրամական փոխանցումների համակարգի աջակցությամբ:
Fintech360 –ում բանկերի, դրամական փոխանցումների և վճարային համակարգերի, IT ընկերությունների, ստարտափերի ղեկավարները կքննարկեն թե ինչպես նոր տեխնոլոգիաները կօգնեն բիզնեսի առաջխաղացմանն ու զարգացմանը:
Օրակարգի կարևոր թեմաներն են՝
Ֆինանսական կազմակերպությունների հաճախորդների վարքագծային հատկանիշները ,
Ինչպե՞ս բարձրացնել հաճախորդների լոյալությունը սուրմրցակցային պայմաններում,
- Big Data-ն ֆինանսական մարքեթինգում,
Ինչպե՞ս է արհեստական բանականությունն օգնում բարձրացնել ռիսկերի կառավարման արդյունավետությունը և նվազեցնել ծախսերը,
Կիբերանվտանգությունը թվային դարաշրջանում,
RegTech և համապատասխանության ռիսկերի արդյունավետ կառավարում,
Կարգավորում և նորարարական տեխնոլոգիաները ֆինանսական ոլորտում:
Քննարկումներն ու թեմատիկ կլոր սեղանները համաժողովի մասնակիցներին հնարավորություն կտան փոխանակվել փորձով, ընդլայնել գործարար կապերի շրջանակը և ձեռքբերել նոր գործընկերներ:
Fintech360-ը կկայանա Holiday Inn Yerevan Republic Square հյուրանոցի դահլիճում, ինչպես նաև ՀՀ Կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնում:
Մասնակիցները սպասում են ոչ միայն հագեցած բիզնես օրակարգ, այլև անմոռանալի մշակութային ծրագիր: Հայաստան այցը կհիշվի Գեղարդ, Գառնի, Դիլիջան և Սևանա լիճ հետաքրքրաշարժ ճանապարհորդություններով:

FINTECH360 Conference in Yerevan in April
The Fintech360 conference will take place on April 28-30 in Yerevan, Armenia. The conference is sponsored by the Central Bank of Armenia, Unistream Money Transfers and Unibank Armenia.
The executives of banks, money transfer systems, payment systems, IT companies, startups and representatives of the government will discuss how applying innovative technologies will impact the development and promotion of business.
Main points to be discussed include:
• Major trends in the customer behavior in the financial services sector in 2020 and beyond,
• Driving customer loyalty in the highly competitive environment,
• Neo-banks: the end of traditional banking?,
• Big Data in financial marketing,
• AI and the risk management efficiency and reduction of costs,
• Cyber-security in the digital era,
• RegTech and the efficient compliance risk management,
• Regulators and the new technologies in the financial sector.
Panel discussions and thematic round tables will enable the participants to share their experience, broaden the circle of business contacts and acquire new partners.
The conference will be held at Holiday Inn Yerevan Republic Square, as well as at  Dilijan training and research center of the Central Bank of the Republic of Armenia. The participants will also enjoy an eventful cultural and entertainment programme. The visit to Armenia will be remembered for the trips to Garni, Geghard, Dilijan and the famous Lake of Sevan.