Ռոբերտ Քոչարյանի որդիները Արմեն Թավադյանի գործով կանչվել են ՀՔԾ․ նրանք հրաժարվել են ցուցմունք տալ
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդիները՝ Լևոն և Սեդրակ Քոչարյանները, երեկ կանչվել են Հատուկ քննչական ծառայություն՝ հարցաքննության։ Այս մասին դատարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Լևոն Քոչարյանը։ Վերջինս հայտնեց, որ վկայի կարգավիճակով են կանչվել ՀՔԾ՝ այնտեղ քննվող գործի շրջանակներում, որով անցնում են «5-րդ Ալիքի» սեփականատեր Արմեն Թավադյանն ու Վարուժան Մկրտչյանը։
Հիշեցնենք, որ Արմեն Թավադյանին և Վարուժան Մկրտչյանին մեղադրանք է առաջադրվել Ռոբերտ Քոչարյանի գործով վկային կամ տուժողին սուտ ցուցմունք տալու նպատակով կաշառելու հոդվածով։
Լևոն Քոչարյանը հայտնեց, որ ինքն ու եղբայրը հրաժարվել են ցուցմունք տալ:
«Մենք բազմիցս ենք հայտարարել այդ կառույցի հանդեպ մեր անվստահության մասին, քանի որ այն, իր պետից սկսած, մի քանի անգամ անմեղության կանխավարկած է խախտել»,- ասաց Լևոն Քոչարյանը:

Сыновья Роберта Кочаряна отказались дать показания по делу Армена Тавадяна
Сыновья второго президента Армении Роберта Кочаряна Левон и Седрак Кочаряны вчера были вызваны на допрос в Специальную следственную службу. Об этом находившимся в суде журналистам сообщил Левон Кочарян. По его словам, в ССС они были вызваны в статусе свидетелей в рамках дела, фигурантами которого являются владелец телекомпании “5-й канал” Армен Тавадян и Варужан Мкртчян.
Напомним, что Тавадяну и Мкртчяну предъявлено обвинение в подкупе с целью получения ложных показаний от свидетеля или потерпевшего по делу Р. Кочаряна.
Левон Кочарян сообщил, что они с братом отказались дать показания.
“Мы неоднократно заявляли о нашем недоверии к ССС, поскольку эта структура, начиная с ее председателя, неоднократно нарушала презумпцию невиновности”,- сказал Л.Кочарян.