Հայաստանն ու Վրաստանը 10 օրով կասեցնում են երկու երկրների միջև քաղաքացիների տեղաշարժը
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է, որ կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ Հայաստանը ու Վրաստանը որոշել են մարտի 14-ի առավոտյան` ժամը 08:00-ից սկսած, 10 օրով ժամանակավորապես կասեցնել երկու երկրների միջև քաղաքացիների տեղաշարժը:
Միաժամանակ, երկու երկրները կապահովեն հայրենիք վերադառնալու ցանկություն հայտնած քաղաքացիների անարգել մուտքը իրենց երկիր:
Այս սահմանափակումները տարածվում են տրանսպորտի բոլոր տեսակների վրա:
Սահմանափակումները չեն տարածվում բեռնափոխադրումների վրա:
«Հայցում ենք բոլորիդ ներողամտությունը պատճառած անհարմարության համար։ Համոզված եմ՝ առկա է համընդհանուր գիտակցում, որ այս քայլերը ձեռնարկում ենք բացառապես հանրության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով»,- գրում է Տիգրան Ավինյանը։

Армения и Грузия на десять дней прекращают передвижение граждан между двумя странами
Вице-премьер Тигран Авинян на своей фейсбуковской странице сообщил, что Армения и Грузия по взаимному согласию решили с 08:00 14 марта прекратить на десять дней передвижение граждан между двумя странами.
Вместе с тем страны обеспечат беспрепятственный въезд граждан, изъявивших желание вернуться на родину.
Это ограничение распространяются на все виды транспорыта, за исключением грузоперевозок.
“Приносим свои извинения за доставленные неудобства. Я убежден, что существует общее понимание того, что эти шаги мы предпринимаем исключительно с целью обеспечения безопасности населения”,- написал Тигран Авинян.