Կորոնավիրուսի ևս 3 դեպք Հայաստանում․ ընդհանուր թիվը՝ 26
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը իր ֆեյսբուքյան էջում ներկայացրել է կորոնավիրուսի վերաբերյալ վերջին թարմացումները, համաձայն որոնց՝ արձանագրվել է ևս երեք դեպք։
«ԹԱՐՄԱՑՈՒՄ 19:30, 15.03.2020թ.
Ունենք ևս 3 հաստատված դեպք, որից 2-ը փոխկապակցված են «Էջմիածնի» դեպքի հետ և ի սկզբանե մեկուսացված են եղել: Մյուս դեպքը արձանագրվել է Մեղրի քաղաքում` Իտալիայից վերջերս վերադարձած մեր քաղաքացու մոտ:
Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 26 դեպք: Մինչ օրս կատարվել է նոր կորոնավիրուսի հայտնաբերման 577 հետազոտություն: Այս պահին մեկուսացված է 300 քաղաքացի: Նոր դեպքի հետ սերտ շփում ունեցողները հայտնաբերվում են, որպեսզի մեկուսացվեն:

Выявлены три новых случая коронавируса: общее число зараженных - 26
Министр здравоохранения Арсен Торосян на своей фейсбуковской странице представил последние данные о случаях коронавируса, согласно которым выявлены трое новых зараженных.
“Обновлено в 19:30 15.03.2020 г.
“Имеем три новых подтвержденных случая коронавируса, два из которых связаны со случаем в Эчмиадзине, третий – с городом Мегри, куда недавно из Италии вернулся гражданин нашей страны.
На данный момент зарегистрировано 26 случаев, проведено 577 исследований по выявлению коронавируса. Изолировано 300 человек. Устанавливаются также лица, контактировавшие с новым зараженным. Все они будут изолированы. Сегодня ожидается еще одно обновление”,- написал министр здравоохранения.