Սննդի մեկամսյա պաշար կհատկացվի 4041 միայնակ տարեցի
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը հայտնում է, որ մեկ ամսվա սննդի անհրաժեշտ պաշար կհատկացվի 4041 միայնակ տարեցի:
«Առաքելություն Հայաստան» և «Գերմանական Կարմիր խաչ» ընկերություններն այսօր սկսել են տարեցներին անհրաժեշտ սնունդով ապահովման ծրագիրը:
Այսպիսով՝ «Առաքելություն Հայաստան» կազմակերպությունը Երևանում սնունդ կտրամադրի 1934 մարդու, ևս 1892 միայնակ տարեցի սնունդ կտրամադրվի մարզերում:
«Գերմանական Կարմիր Խաչ» ընկերությունը, ընդհանուր առմամբ, սննդի մեկամսյա պաշարով կապահովի 215 միայնակ տարեցի:

Одиноким пожилым людям будет предоставлен месячный запас продуктов
Министерство труда и по социальным вопросам сообщает, что 4041 одинокий пожилой человек получит необходимый месячный запас продуктов.
Компании “Миссия Армения” и “Немецкий Красный Крест” сегодня приступили к реализации программы по обеспечению пожилых людей необходимым количеством продовольствия.
“Миссия Армения” окажет помощь 1934 одиноким пожилым людям в Ереване и 1892 одиноким пожилым людям в областях. Компания “Немецкий Красный Крест” обеспечит месячным запасом продовольствия 215 одиноких пожилых людей.