Կսահմանափակվի մարդկանց ազատ տեղաշարժը (լուսանկարներ)
Այսօր` ժամը 00:00-ից, սահմանափակվում է մարդկանց ազատ տեղաշարժը: Քաղաքացիները պետք է մնան տանը` բացառությամբ պարետի որոշմամբ սահմանված բացառիկ դեպքերի:
Նրանք կարող են տնից դուրս գալ կենսական անհրաժեշտության դեպքում. եթե, օրինակ` այցելելու են դեղատուն, մթերային խանութ: Քաղաքացիների տեղաշարժը վերահսկելու է ոստիկանությունը, որը պարետի որոշումից հետո աշխատում է արտակարգ ռեժիմով:
Ոստիկանները արդեն շրջում են բազմաբնակարան շենքերի բակերում՝ բնակիչներին կոչ անելով տանից դուրս գալ միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Ограничивается свободное передвижение людей (фото)
Сегодня с 00:00 ограничивается свободное передвижение людей. Граждане должны оставаться дома, за исключением случаев, установленных решением коменданта.
Выходить из дома можно только в случаях, когда необходимо пойти в аптеку или продуктовый магазин. Контроль за перемещением людей будет осуществлять полиция, которая после принятия решения комендантом работает в чрезвычайном режиме.
Полицейские уже обходят дворы многоквартирных зданий, призывая граждан выходить из дома только в случае крайней необходимости.