Եվս մեկ զինծառայող կորոնավիրուսով է ախտորոշվել
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացնում է, որ վերջին քսանչորս ժամվա ընթացքում կորոնավիրուսային հիվանդության առկայության թեստավորման համար կատարվել էր նմուշառում։ Մեկ զինծառայող կորոնավիրուսով է ախտորոշվել: Զինծառայողը նախապես մեկուսացված էր։
Հաստատված ընդհանուր վեց դեպքերը փոխկապակցված են մարտական խնդիրներում չներգրավված զորամասում գրանցված առաջնակի դեպքի հետ:
Զինծառայողը հոսպիտալացված է, նրա առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար։ Նոր մեկուսացումներ չեն եղել։
Միաժամանակ, ինչպես Կառավարության արտահերթ նիստում նշեց պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, արտասահմանյան գործուղումներից հայրենիք վերադարձած տասնյակ ինքնամեկուսացված, ինչպես նաև առաջնակի դեպքի պատճառով մեկուսացված զինծառայողներ համաճարակաբանական համապատասխան թեստավորում անցնելուց հետո վերադարձել են ծառայության և շարունակում են կատարել իրենց պարտականությունները։

Коронавирус обнаружен еще у одного военнослужащего
Пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян сообщила, что в течение последних 24 часов была взята проба для проведения теста на наличие коронавирусного заболевания. В результате тестирования коронавирус был обнаружен у одного военнослужащего, который был заранее изолирован.
Все шесть подтвержденных случаев коронавируса связаны с первичным случаем заражения в военной части, не участвующей в выполнении боевых задач.
Военнослужащий госпитализирован. Его состояние оценивается как удовлетворительное. Новых изолированных нет.
Вместе с тем, как отметил на сегодняшнем внеочередном заседании правительства министр обороны Давид Тоноян, десятки вернувшихся из зарубежных командировок самоизолированных, а также изолированных из-за первичного случая заражения военнослужащих после проведения соответствующего эпидемиологического тестирования вернулись на службу и продолжают выполнять свои обязанности.